| Чернобыль a întrebat:

Care emoticon va enerveaza?
Pe mine ma enerveaza straight face si love struck!
Le urasc!

Răspuns Câştigător
| UnleashedPsycho a răspuns:

Nu cred că are importanţă emoticonul, ci persoana şi modul în care-l foloseşte.

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde de context şi de persoana care le foloseşte. În unele situaţii le agreez mai uşor, în altele mai greu.

În general, mă enervează cam toate (am ajuns la saturaţie şi un fel de alergie), dar totuşi e o treabă destul de nuanţată în cazul meu.

Uneori... unele emoticoane îmi par destul de potrivite şi nu mă irită deloc sau chiar îmi plac, dar câteodată mă scoate din sărite, când un text aparent inteligent, este finalizat (şi parţial distrus) cu un emoticon infantil şi exagerat, gen:
thumbs up surprise wave

Cele simple le agreez mai bine, deşi nu-mi prea place în general designul lor şi simt că mă limitează.
Personal, prefer să le las sub forma de semne, când situaţia mi-o permite (să se înţeleagă ideea, dar să nu fie enervante şi să lase totuşi loc imaginaţiei).

| Holocaust a răspuns:

happy
Mi se pare plin de ipocrizie, ca orice alt tip de zambet de altfel.

| BellaAndreea a răspuns:

:O. Emoticonul asta ma scoate din sarite! Si ma enerveaza si :-&!

| Чернобыль explică (pentru BellaAndreea):

Da' chiar ca astea-s enervante!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pe mine nu mă enervează nici unul, mă enervează greșelile de ortografie. tongue

| Mădă0611 a răspuns:

De obicei ma enerveaza "happy" cand nu e pus dupa salut sau urare, mi se pare ca s-a suparat persoana si-l pune sa nu imi dau seama, asa fac si eu laughing

rose
good luck
flag
pumpkin
coffee
skull
hiro, billy, april, yin yang. Bine ca nu sunt prea folosite.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Mădă0611):

Vad ca nu apar toate, si alea cow, pig, monkey si chicken sunt urate.

http://www.ymlover.com/lista-cu-emoticoane/

| floresdemayo a răspuns (pentru Mădă0611):

Păi, cum? Nu-ți place ceșcuța cu cafea virtuală? Dacă te invită cineva, refuzi? laughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru floresdemayo):

Parca as fi cu namol thinking, namol fierbinte.

| greyhound a răspuns:

Dupa 12 ani de cand am pc, abia am invatat si eu happy laughing =) big grin Restul ma enerveaza

| DarkBlood32 a răspuns:

Astea " kiss " şi " love struck " uneori mi se par enervante. Depinde de text.
Aaa şi astea : raised eyebrows oh go on chatterbox (dar eu le folosesc devil )

| Чернобыль explică (pentru DarkBlood32):

Deci pe mine ma enerveaza la culme "love struck" cel mai rau.
Si cum ai obtinut emoticonul cu dracu'?

| DarkBlood32 a răspuns (pentru Чернобыль):

> : )
(doar trebuie să le legi)

| Чернобыль explică (pentru DarkBlood32):

Multumesc mult!devil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happy( :l
De astea ce părere ai laughing?
Nu, deci mă enervează „happy" și „kiss" puse într-o ceartă, nu fac decât să devii iritant cu prea multă încredere falsă în sine doar ca să faci în ciudă. Și mai ales, alea folosite în exces, de orice fel. Arată pițipongeală.

| Чернобыль explică (pentru anonim_4396):

Sunt de acord!
Si chiar ca al doilea e enervant!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Чернобыль):

Eu le foloseam când eram mai mică, adică în ultimii doi anihee hee.
Cred că, pe măsură ce te maturizezi și te concentrezi pe îmbunătățirea ideii textului, începi să renunți la numărul lor, cel puțin din reflex, nu mi-am propus nimic.
Cât despre ultimul precizat, eu nu îl folosesc mai niciodată. Nu văd de ce aș face-o. Dar cel mai nașpa când îl primesc de la un cocalar...

| Чернобыль explică:

Multumesc tuturor de raspunsuri!

| Чернобыль explică:

Cocalarii folosesc ala cu b-)

| BubbleWhitee a răspuns:

raised eyebrows mă enervează rău, deși îl folosesc și eu când este chiar mare nevoie. big grin

| Чернобыль explică (pentru BubbleWhitee):

De asta nu stiu ce sa spun, nu este asa enervvant.

| BubbleWhitee a răspuns (pentru Чернобыль):

Eu nu îl suport.Ai întrebat care emoticon ne evervează pe noi, nu pe tine.Deci asta este părerea mea.

| Чернобыль explică (pentru BubbleWhitee):

Exact.

| Heathen a răspuns:

Nu prea am fixuri gen. Alea de slute care se cred simpatice, cred.