| Cracaaaaaaaaaaaan a întrebat:

Ce emoticon va enerveaza?

5 răspunsuri:
| TheStrategist a răspuns:

Nu mă enervează nici un emoticon.

| nujcatoatesuntluate a răspuns:

Niciunul

| AYKSSSSSSS a răspuns:

Pe mine nu ma enerveaza niciun emoticon si le consider. foarte utile!
E-mailul tău banal ar trebui să includă o față zâmbitoare sau o pălărie de petrecere pentru a adăuga o strop de culoare sau un strop de personalitate. Opțiunile de emoji sunt nesfârșite, ceea ce vă asigură că vă puteți ține cititorii mereu atent.

Emoji-urile nu numai că îți însuflețește conversațiile, dar au și capacitatea de a înțelege acolo unde lipsesc indicii fizice sau gramaticale corecte. Este important să subliniem comunicarea noastră cu limbajul corpului și expresiile faciale, dar progresele tehnologice fac ca aceasta să fie dificilă.

Cu toate acestea, emoji-urile fac sarcina mai puțin descurajantă și mai distractivă atât pentru cititor, cât și pentru expeditor. Sunt o formă mai avansată de conversație obișnuită, bazată pe text și implică cititorul.

Prezența fizică este necesară pentru a înțelege și a ne simți cu adevărat inclus în orice comunicare, iar emoji-urile sunt răspunsul digital al secolului 21 la realitatea că nu putem fi întotdeauna prezenți.

Emoji-urile sunt esențiale pentru a comunica emoția, ceva pe care cuvintele nu pot reprezenta. Cu toate acestea, ele nu au valoare în lumea academică sau într-un context care cere o voce obiectivă.

Totusi, daca ar fi sa desemnez un emoticon enervant atunci... "happy"
Pe bune, mi se pare ok "laughing", cu doua paranteze, dar cu o singura paranteza arata odios "laughing)))))". Apropo in caz ca apare un smiley face si cateva paranteze sa stiti ca e de la TPU, nu de la mine. Eu ma refer la cel cu doua puncte si paranteza.