| Simooxd a întrebat:

Care este diferenta dintre plasma, LCD si LED? happy

Răspuns Câştigător
| kdanny a răspuns:

Depinde la ce iti trebuie, de exemplu eu la calculator am led pentru ca stau aproape de el si am data rezolutia data la maxim 1080p deci mi se vede perfect pentru jocuri si are unghiu mare de vedere dar daca te uiti de jos nu se prea vede, la televizoare mie imi place plasma pentru ca reda foarte bine obiectele in miscare dar depinde si de canalul care te uiti, daca este hd sau nu, iar lcd sincer sa fiu eu nu as da bani pe un lcd pentru ca este tehnologie veche si cu bani pe care i dai pe un lcd la fel de bine poti sa iti cumperi si un led tot la bani aceia si ledu are claritatea mult mai mare, si o diferenta intre ele doua este ca ledul nu misca imaginea cand iti suna telefonul langa monitor ca la lcd, deci inseamna ca iti poti pune si boxele langa monitor ca nu pateste nimic. Cam atat.

1 răspuns:
| kdanny a răspuns:

Si am uitat sati mai spun ca lcdurile nu au unghiu mare de vedere, daca nu stai in fata la calculator nu prea vezi mai nimic vezi, numa culori aiurea, pe cand la led poti sa stai si dintr-o parte ca tot vezi.