| ImiDaiFunditza a întrebat:

Care este importanta binelui in viata noastra?

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

E o intrebare putin deplasata...
Binele este tot ce e pozitiv in viata noastra...si intotdeauna exista un echilibru. uneori instabil intre bine si rau!
Tu.pentru ca acum scrii de pe un pc, si ai acces la internet ai o pondere mai mare de bine in viata ta. fata de altii!
In schimb copiii din africa care nu au nici ce sa manance au o pondere mai mica a binelui in viata lor ...viata care este mult mai grea pentru ei!
Si de aceea daca le faci un bine.ei o sa aprecieze acest lucru mai bine decat o persoana care deja ducea un trai decent.si care e obisnuita cu lucrurile pozitive din viata lor!
In final.e o chestie de perceptie!
Daca duci o viata buna. atunci apreciezi mai putin lucrurile bune din viata ta...iar daca duci o viata rea, atunci apreciezi mai mult!

| AnneMarri a răspuns:

Să ne facă fericiţi.