| bkb300 a întrebat:

O opinie despre importanta lecturi in viata noastra.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Lectura e buna pentru dezvoltarea capacitatii de a comunica bine cu persoanele din jurul nostru si de a mentine activ un vocabular coerent fara greseli gramaticale, in acelasi timp favorizeaza la scris (cand completam formulare sau alte acte).

4 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Cititul iti croieste drumul spre viata, iti face o cultura te invata sa cunosti lumea.E foarte important sa citesti, sa afli lucruri noi si sa vezi lumea prin alti ochi, sa te afli in lumea ta cand citesti si sa fii numai tu, sa dai mereu dreptate cartii ca ea stie mai binewinking

| BellaSomerhalder a răspuns:

Pai tu nu stii care este importanta lecturii in viata noastra? Sa ghicesc, singura carte citita de tine a fost Alba-Ca-Zapada! Apropo, ti-a placut? Eu am plans la partea in care a muscat din mar! / irony.

| smile8dream a răspuns (pentru BellaSomerhalder):

Ce desteapta esti..aceasta intrebare a fost pusa deoarece avea nevoie de cateva argumente...de exemplu eu am de facut la engleza o compunere in care sa argumentez importanta cititului...nu mai face tu atat pe smechera ca nu te prinde

| ElGreco a răspuns:

Ne dezvoltăm modul de gândire, modul de a vorbi, de a dezbate lucruri, de a ne dezvolta vocabularul.