| JetBlueJet a întrebat:

Care-i diferenta dintre Armaghedon si Apocalipsa?
*Daca este vreuna
FUNDA

Răspuns Câştigător
| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu exista vreo diferenta, ambele inseamna acelasi lucru.

| JetBlueJet explică (pentru LonelyLoner92):

A.
Ma gandeam eu. big grin
Merci

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru JetBlueJet):

N-ai pentru ce.

12 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Cel mai cumplit mijloc de tîmpenie ( de prostire a lumii) este acest obiect numit „religie".
Cea mai luminată minte, geniul acestui popor, nemuritorul Eminescu, a spus :
„Religia-i o armă, de dînșii inventată,
Ca cu a ei putere să vă aplece-n jug".
Nu există nici un Armaghedon, nicio Apocalipsă.
Cretinisme pentru adormit minți naive.
Oameni buni, suntem în anul 2016, nu pe vremea Inchiziției, în urmă cu aproape 8 - 900 de ani!
Ar trebui să stați la rînduri, să cumpărați „indulgențe", spre a vi se ierta păcatele.
Bine a zis cine a zis: „Și acum, în secolul XXI, mama proștilor e mereu gravidă".

| JetBlueJet explică (pentru corolav):

Am intrebat daca e vreo diferenta.
Nu am zis eu ca as crede in asa ceva.
Nici in Dumnezeu nu cred.

| corolav a răspuns:

Pui și tu o întrebare atît de naivă!
Și sar niște capete luminate să-ți arate adevărul.
Cîțiva nu știu scrie românește dar sunt doctori în științele oculte, în teoria sfîrșitului lumii, războaie, Apocalipsă, Armagedon.
Dacă va fi vreodată să fie un sfîrșit al acestei vieți pe pămînt, acesta va fi din niște cauze naturale sau un nefericit război nuclear care, la puterea de distrugere a armelor de acum, categoric va fi un sfîrșit al lumii, al vieții pe pămînt.

| JetBlueJet explică (pentru corolav):

Stiu si eu de asta.
Doar ca vazusem doua carti la o librarie si pe una scria Armaghedon si pe alta Apocalipsa.

| JetBlueJet explică (pentru corolav):

Mie nu mi se pare naiva happy
*Altadata imi poti ignora intrebarile.Si sunt si alte intrebari mult mai naive.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De nume. Atat laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o diferenta enorma. Apocalipsa e formata din mai multe evenimente, iar Armaghedonul, e o batalie, care face parte din ea.Mai multe evenimente la un loc formeaza apocalipsa.Armaghedonul e un eveniment(razboi batalie). Daca nu stiti, nu da"ti raspunsuri de aiurea."Daca taceai, filosof ramaneai".

| JetBlueJet explică (pentru anonim_4396):

Ah
Regret ca am dat funda.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti dau dreptate,cu o mica precizare: Apocalipsa e atunci cand o sa vina plagile,cand o sa se indeplineasca toate Omen-urile (nu stiu cum sa le zic in romana) : Omen of war,pastilence,famine and death. O sa vina judecata,oamenii rai o sa fie trimisi in iad, cei buni in rai si dupa o mie de ani, o sa urmeze Armaghedonul#the last fight:ingerii o sa lupte impotriva demonilor iar Dumnezeu o sa-l distruga pe Diavol. Cel putin asa zice biblia si alti teologi.
Ma rog, in mintea mea e altfel chestia asta dar na, mai cercetez si eu.

| RorySan a răspuns:

Acelasi lucru ^_^