| mihnea123abc a întrebat:

Care stie de cand nu sa mai dat la capacitate basmul dar schita si fabula ...si ce credeti ca o sa pice

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nu a inteles nimic din ce ai scris. Romana, te rog.

| Dismally a răspuns:

Daca vei scrie asa si la examenul de capacitatea vei avea o mare problema. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La acest examen, nu o să pice nimic din ceea ce ai spus. Nu îți va da să faci rezumate sau caracterizări. Stai liniștită!

| PandaXD a răspuns:

Intra in materia pentru examen si basmul, schita, fabula, nuvela. Invata definitiile bine si trasaturile caracteristice. Este foarte posibil sa ne dea caracterizare de personaj pentru ca asta le-a dat la sesiunea speciala anul asta. Succes tuturor!