| mastadont a întrebat:

Care sunt cele mai amuzante teorii despre războiul din ucraina răspândite de propaganda rusă pe care le cunoașteți? Stăteam aseară la o bere cu niște prieteni iar unul era de părere că toată treaba asta cu războiul e falsă, că rușii nu au nici o treabă în ucraina, cică ucrainenii se bat între ei și dau vina pe ruși! laughing laughing

23 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca erati la „o bere" ce altceva putea spune? Berea vorbeste vrute si nevrute.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si il mai consideri prietenul tau?

| pufulescu0o a răspuns (pentru suntserios):

Daca te certi cu cei din jurul tau pentru vorbe spuse la bautura, nu e de mirare ca ai zilnic timp sa stai pe TPU atatea ore in sir.

| suntserios a răspuns (pentru pufulescu0o):

Ia zi drept tu l-ai chema putin pe respectivul la o bere sa pupati pe nenicul Putin putin, nu?

| mastadont explică (pentru suntserios):

Prieten e mult spus, e mai degrabă o cunoștință. Dar cum zicea cineva mai sus, decât să mă cert cu toți pentru aberațiile pe care le spun mai bine mă amuz că viața-i scurtă big grin
Până la urmă, fiecare are dreptul la opinie, indiferent de cât de absurdă și greșită este aceasta.

| pufulescu0o a răspuns (pentru suntserios):

Nu suporti rusii si pe Putin!? Foarte bine, fa ceva pentru Ucraina!
https://visitukraine.today/......foreigners
Ai aici posibilitatea sa te inscrii si sa omori cu mana ta niste rusi scarbosi :-)))

| suntserios a răspuns (pentru pufulescu0o):

Acu vreo săptămână îi făceai ode. Acu nu îți mai place de el.
Offf, îl vinzi așa repede?

| anonim3248 a răspuns:

Eu cred că până la urmă va fi foarte rău pentru ucrainieni.

| anonim3248 a răspuns (pentru anonim3248):

De război dacă va fi la noi, eu nu sunt chemat la război.

| suntserios a răspuns (pentru anonim3248):

La cat de viril te dai aici pe TPU poate te iau ăștia in prima linie.

| anonim3248 a răspuns (pentru suntserios):

Eu nu merg la război.

| anonim3248 a răspuns (pentru suntserios):

Nu am ce face la război.

| suntserios a răspuns (pentru anonim3248):

Pai boss, fa școală înainte să înceapă războiul nu după.

| anonim3248 a răspuns (pentru suntserios):

Nu e nevoie de mine la război.

| anonim3248 a răspuns (pentru suntserios):

Alții merg la război.

| suntserios a răspuns (pentru anonim3248):

Așa,am înțeles. Te ascunzi acolo dacă vine războiul. Smart. Unitățile militare nu sunt niciodată primele bombardate.

| anonim3248 a răspuns (pentru suntserios):

Aș merge acolo, m-aș uita ce e și aș pleca.

| pufulescu0o a răspuns:

Din fericire ucrainienii nu se bat intre ei ci o iau pe la spate de la rusi! Asta fiindca au ridicat prea mult nasul, la indemnul 'muricanilor, si au inceput sa dea cu flegme in directia Moscovei.

| suntserios a răspuns (pentru pufulescu0o):

Si cam la cate luni de la inceputul invaziei ati primit directive sa scrieti ca Rusia castiga in Ucraina? Dupa 3-4 luni? Sau cam cand a inceput masinaria de propaganda sa miste vazant ca nu le iese pe front?

| goguPatent a răspuns (pentru pufulescu0o):

Gata i-au cucerit rusii, sau cum o iau pe la spate?
Ca de 2 ani deja se chinui rahatii aia de rusi sa ia niste pamant dar majoritatea se intorc bucati acasa.

| pufulescu0o a răspuns (pentru goguPatent):

Ce o sa mai rad peste cateva luni sau poate chiar saptamani cand va fi impinsa si Romania in conflict! Atunci sa va vad pe voi vitejii de internet cum le aratati degetul la rusi, dar asa live and face to face :-)))

| pufulescu0o a răspuns (pentru goguPatent):

Https://visitukraine.today/......foreigners
Du-te si inscrie -te daca tot e castigat razboiul!

| doctorandus a răspuns (pentru suntserios):

Adevarul este ca republica bananiera Ucraina castiga teren in fata armatei Rusiei.