| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai ciudate lucruri/minciuni pe care vi le-au spus parintii cand erati mici? In afara de mos craciun, nicolae, iepuras, zana maseluta... Chestii mai neobisnuite.
Mie mi se spunea adesea sa nu-mi tin mainile in buzunar, ca o sa raman fara unghii... laughing

9 răspunsuri:
| suităr a răspuns:

Să du dau din picioare la masă că-l legăn pe Satana rolling on the floor
A și o chestie care nu era făcută de părinți, eram in vacanță in Spania și acolo mai erau două fete din România.Eu aveam vreo 6 ani, una de 13 și una de 14 bun.S-au dus părinții noștri la un supermarket și eu am rămas cu ele.Au inceput alea să facă mișto cum că ''moldovencele gătesc bine'' și dacă nu vin cu ele cheamă un american să mă fure și o să mă oblige să gătesc rolling on the floor
Eu care trebuia să stau cu ele acasă, de frică m-am duc cu una la ea și am stat acolo cât mama mă căuta peste tot omfg

| CinevaNou a răspuns:

Daca inghiti guma de mestecat o sa se intoarca in gat si o sa mori sufocat in somn.
Daca dormi pe un camp o sa-ti intre un sarpe in gura si isi face culcus in stomac.(e si continuare cu unul care cica a incercat sa-l scoata tinand in fata un castron cu lapte fierbinte, iar sarpele a incercat sa iasa si i-a ramas blocat in gat si a murit)
Nu mai scoate limba ca o taie popa.
Cand ploua face pipi dzeu.
Sa nu sari peste cineva ca o sa ramana mic.

| MaliciousDeath a răspuns:

Sa nu inghit guma de mestecat ca mi se vor lipi intestinele.Aceeasi treaba si atunci cand mancam fructe.Sa nu inghit semintele ca o sa creasca o planta in stomacul meu.Si inca mai au tupeul sa se intrebe de ce nu mai consum multe fructe acum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Nu dormi cu parul despletit ca tu te invarti mult si poti muri sufocata., da sa te impletesc." Aveam parul lung si mi se incalcea repede, asa ca ma lua seara cu zaharelu, ca dimineata sa nu ma trezesc cu foarfecele in cap si mama abtinandu-se sa nu blesteme.

| NameHarris a răspuns:

WowI don't want to see la mine imi zicea bunica ca de la ora 21 Dumnezeu ii da drumu la Satana din lant sa vezi ce decolam eu acasa pe la 19 acasalaughing) asta pana la varasta de 9 anilaughing

| ThatsTheSpirit a răspuns:

Când nu eram cuminte, îmi ziceau că vine poliţia şi mă ia. Sau să mănânc tot din farfurie că altfel o să am soţ urât.

| Anonymous999 a răspuns:

Ca m-a adus barzoiullaughing

| Simona_Nitulescu_2000 a răspuns:

''nu te duce acolo ca e bau-bau ''
'' daca mai plangi te dau la tigani''
''daca mai vorbesti mult iti taie popa limba'' laughing
Numai stiu, erau multe thinking

| anonim_4396 explică (pentru Simona_Nitulescu_2000):

Aia cu taiatul limbii e de groaza.