| NellieLovett a întrebat:

Care sunt cele mai filozofice sau interesante intrebari pe care vi le-ati pus vreodata/le-ati auzit?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Care este sensul vieti? de ce existam? ce stim de fapt cu adevarat? traim intr o iluzie de fapt? este iubirea o credinta oarba? de ce doare iubirea? tot ce credem sunt de fapt doar false credinte? sunt multe intrebari, daca ma gandesc numai ma culc noaptea

| Drimmero a răspuns:

' Cine esti?'
' Cum au aparut oamenii?'
'De ce functionam dupa aceleasi legi?'

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Daca tot ce stim si ni-se spune din internet sau din popor nu ar fi decat o conspiratie, un neadevar, o minciuna integrata in viata noastra foarte atent, precum un strat de nisip ce se aseaza pe pamantul gol, iar tot ce stim cu adevarat nu s-ar reprezenta decat intr-o mare de tacere si meditatie... atunci mamaliga de ce natie a fost inventata?

| Demetrov a răspuns:

De ce nu-mi place matematica