| roksy a întrebat:

Care sunt cele mai interesante statusuri de dragoste, viata in ganeral, pentru yahoo messenger?

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu imi pun la status versuri de la poeziile mele sau nume de melodii carora le corelez si melodia.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

-esti aproape. da totusi.atat de departe
-in love again
-te iubesc cum nimeni.nimeni n`ar putea.
-si orikt as incerka.nu te voi putea uita.
-traiesc din amintiri.si-mi doresc sa nu uit niciodata clipa in care ne'am cunoscut.
-dragostea e un sentiment ciudat. m`a facut sa visez neincetat.
happy

| daniDeeDee a răspuns:

The best thing about me is you.
If you love me, let me know. If not, please gently let me go

| marcel_5462 a răspuns:

1 Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic.
2 Oamenii ne dau uneori vise dar viata le spulbera.
3 Este greu sa pierzi, dar mult mai rau este sa nu fi incercat niciodata sa reusesti
4.Sigur ca exista si dragoste la prima vedere, dar este intotdeauna bine sa mai aruncam si o a doua privire.
5.Nu conteaza atât de mult ceea ce faci, ci câta dragoste pui în ceea ce faci

| aly_4607 a răspuns:

''realitatea nu e asa frumoasa cum as vrea eu sa fie dar o accept asa cum e ''

| aly_4607 a răspuns:

Indiferenta ta m-a facut mai tare acum incet, incet calc pe urmele tale si ai sa vezi si tu ca indiferenta doare...

| aly_4607 a răspuns:

Toti imi spun ca nu esti pentru mN… nu-i nimic.sunt eu pentru tN

| fsdfsd a răspuns:

Un carbune aprins
E usor de stins
O dragoste adevarata
Nu se stinge niciodata

| pretty27girl a răspuns:

Cu aceste patimi oarbe m-am luptat\, fara a sti ca asta'i iadul meu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general sunt multe statusuri... Eu iti pot da cateva exemple
• Viata este asemeni unui munte… intotdeauna dupa ce urci si ajungi in varf… trebuie sa cobori
• Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi.
• Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.
• Nu e adevarat ca viata este o nenorocire dupa alta; este o nenorocire continua
• Ca o piesa de teatru, asa este viata: nu intereseaza cat de mult a tinut, ci cat de frumos s-a desfasurat.
• A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort.

De altfel pentru a gasi altele poti kuta pe net si gasesti tot ceea ce doresti. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de 3 ori copil : cand dorm, cand rad si cand il vad [.love struck:X]

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html