| BucurCristina a întrebat:

Care sunt citatele voastre preferate?
Ale mele sunt:
``Cale de a crea arta e sa arzi si sa distrugi conceptele obisnuite si sa inlocuiesti cu noi adevaruri care se pravalesc din varful capului si tasnesc afara din inima``
Charles Bokowski

``De aproape dua mi de ani ni se predica sa ne iubim, iar noi ne sfasiem``-Mihai Eminescu-

``Incearca sa fii un om de valoare si nu neaparat un om de succes`` -Albert Einstein-

``Nu putem rezolva probleme folosind acelasi tip de gandire cu care le-am creat.``-Albert Einstein-

``Adevarata prietenie rezista timpului, distantei si tacerii.`` -Isabel Allende-

``Sunt unii oamenii care au puterea de a iubi si unii care iubesc puterea``-Bob Marley-

``Daca n-ar fi prosti, destepti ar muri de foame.``-Camil Petrescu-

``Cine nu respecta viata nu o merita``-Leonardo da Vinci-

``Nu fa rau si acesta va inceta sa existe``-Lev Tolstoi-

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Eu consider fiecare citat ca fiind bun de invatat,nu am unul preferat,si ale tale imi plac si ale userului care e mai sus de mine,nu cred ca exista un adevar sau un citat absolut, totul e relativ, indiferenta e buna dar te face o stana de piatra, sensul vieti este sa treci prin toate iubire, ura nu sa fugi de ele, indiferenta este buna dar nu cand negi iubirea fata de cineva.

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

"Calul moare de drum lung prostul de grija altuia"
"E foarte greu să accepţi să fii judecat de cineva care a suferit mai puţin ca tine"
"Avantajul omului inteligent este că poate face pe prostul ori de câte ori are chef."
"Femeia este ca o punguta de ceai: nu sti niciodata cat de tare este pana nu o vezi cand fierbe"
"Cand se naste un inteligent pe lume poti sa il recunosti usor dupa faptul ca toti prostii il uras"
"STIU CA SUNT PROST DAR CAND MA UIT IN JUR PRIND CURAJ"
"Nu sunt geloasă dacă îmi văd fostul iubit cu altă femeie. Mama m-a învăţat să împart jucăriile vechi copiilor mai puţin norocoşi."
"IATA UN PARADOX: CU CAT BARBATUL ESTE MAI PROST SI MAI RATAT, CU ATAT PRETENTIILE LUI FATA DE FEMEI SUNT MAI MARI"
Etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Daca nimeni nu te urăște, inseamna ca faci ceva greșit"
"Indiferenta e cea mai puternica forța din Univers.Ea face tot ce atinge lipsit de sens. Iubirea si ura nu au nicio șansa împotriva ei."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avantajul omului inteligent este ca poate face pe prostul ori de cate ori are chef - Woody Allen

| Xelon a răspuns:

"Ever tried. Ever failed.No matter.Try again. Fail again. Fail better."

Te descurci tu cu traducerea.

| Victor453 a răspuns:

„E mai bine să nu ai idei deloc, decât să ai idei proaste. Mai bine să nu crezi în nimic, decât să crezi în ceva greşit." — Thomas Jefferson
„Toţi oamenii îşi pot depăşi condiţia şi pot dobândi succesul, dacă sunt pasionaţi şi dedicaţi cauzei lor." — Nelson Mandela
„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie." — Ralph Waldo Emerson
„Când un om nu are nimic de spus, de ce nu tace?" — Montesquieu

| BucurCristina explică (pentru Victor453):

Citate foarte interesante!

| Elena2106 a răspuns:

Nu am niciun fel de ambiție personală. Însă, aș vrea să văd un lucru întâmplându-se. Aș vrea să văd Omenirea trăind împreună în armonie: negri, albi, chinezi, cu toții. Asta-i tot ce-mi doresc. – Bob Marley