| xoxxxoooxo a întrebat:

Care sunt, dupa parerea voastra, cei mai inteligenti romani? happy

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

A murit unul in toamna, pe numele lui Vadim Tudor.
In general oamenii inteligenti sunt profesorii universitari, conferentiari, cercetatorii, aoamenii de stiinta... cei ce sunt doctori intr-un anumit domeniu..asta cel putin cred eu.As putea adauga si personalitatile de cultura care au o foarte bogata cultura generala, precum avea Vadim Tudor.

happy Bafta

| LoveSleep a răspuns:

In afara de mine nu știu pe nimeni.

| MariaMary122333 a răspuns:

Uitatndu-ma la televizor am vazut multe tipuri de oameni. Teo( KanalD, Teo Show) este chiar foarte inteligenta! Vadim Tudor a fost un om care a jucat pe degete orice, orice a stiut sa spuna si sa explice. Dumnezeu sa-l ierte!
Sunt romani care is foarte inteligenti, doar ca aceia nu se dau in vant dupa faima, ca sa spun asa. Nu prea ii cunoaste multa lume. Pacat mare ca acei " inteligenti'', asa cum se considera, sunt aceia din Parlament. Nu-s nici prosti, dar iti spun ca nu le crapa capul de destepti.
Oamenii simpli sunt de departe cei mai inteligenti oameni, pentru ca lucreaza psihic ca sa ajunga cineva.

| Seko a răspuns:

Cu siguranta nu cei din parlament.