| RAY a întrebat:

Cat de importanta considerați că este punctualitate? Voi sunteți punctuali?

11 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Foarte importanta.
Daca programez pe cineva la o anumita ora, iar acesta amana, intarzie mult sau ma suna a doua zi, gasesc scuze sa nu mai colaboram niciodata, indiferent cat de liber as fi, si cat de importanta era afacerea.
Insa intre prieteni, daca intarzie vreunul sau amana, aia e... Nu ma supar prea tare, pana la urma iesim pentru recreere. Si eu mai intarzii cateva minute, destul de des.

| dullcat a răspuns:

Depinde de situatie.La o iesire cu prietenii etc. se intampla sa intarzii des.laughing

| Dismally a răspuns:

Este foarte importanta. Eu sunt mereu punctual si ma astept ca si ceilalti sa fie la fel, in caz ca nu sunt, colaborarea noastra va avea de suferit.

| RAY explică (pentru Dismally):

Eu am o problema cu trezirea nu mă trezi din cauza adhd e cv comun la noi, punctualitatea este importanta că prima impresie

| Nirvanaaa a răspuns:

Uneori sunt uneori nu.
Când merg la examene sau la cursuri sunt punctuala și ajung chiar mai devreme cu mult.
Eh, când ies cu prietenii întârzii, dar e ok ca și ei întârzie deci in final ne sincronizăm.
Punctualitatea in situații importante, e necesara.

| Theo94 a răspuns:

Depinde de context, in unele situatii este importanta punctualitatea, in altele nu.
Uneori sunt, alteori nu sunt punctual.

| Miruna333 a răspuns:

Foarte importanta, tine de respectul fata de sine si fata de persoana de langa tine

| ALM2000RO a răspuns:

Depinde de context.
Eu nu sunt deloc un om punctual și nici nu mă interesează să devin unul. laughing)

| Sportacus123 a răspuns:

Foarte importantă. Nu poți ține un loc de muncă dacă nu ești punctual.