| anonim_4396 a întrebat:

Cat mai stai in viata ta?
Nu vrei s-o lasi si sa-ti iei alta?

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Stau cat se nimereste, insa nu ma vad mos la 60 - 70 de ani. Mai mult ca sigur o sa fac vreo tampenie si o sa ma curat pe la 35 - 45 de ani.

| T0T a răspuns:

O prefer pe asta, e specială.

| Doub a răspuns:

N-am bani de alta.

| justanotheruser99 a răspuns:

Poate vreo 40 de ani...
Nu stiu, mai am timp sa schimb ceea ce nu îmi place si poate nu mai e nevoie sa îmi "iau" alta.

| RainmakerX a răspuns (pentru justanotheruser99):

40? Cafeaua asta...
Eu sunt optimist... probabil ca mai am vreo 60 de ani =]]

| justanotheruser99 a răspuns (pentru RainmakerX):

laughing ai zis ceva despre cafea? laughing sa ști ca nu are legătură cu asta. Mi se pare trist sa fii bătrân, sa te chinui, de-abia să-ți ajungă pensia etc. Prefer sa mor mai devreme. 60 de ani cred ca e destul... Dar poate îmi mai schimb părerea cu timpul.

| RainmakerX a răspuns (pentru justanotheruser99):

Bunicii mei au 80 de ani *each*, dintre care 63 i-au petrecut impreuna.
Nu mi se pare atat de rau atata timp cat ai alaturi de cine sa imbatranesti.
Nu ma refer numai la sotie... se iau in calcul si nepotii, prietenii.
Si da, poti avea prieteni la +70 de ani. Diferenta este ca o sa stati la cafea in loc sa stati prin cluburi.

Cu o mica exceptie ce tine de sanatate pot spune ca sunt fericiti.
So... nu mi se pare chiar atat de rau sa fii batran... Da, nu mai este chiar atat de placut precum in tinerete dar tot este mai bine decat moartea happy

| justanotheruser99 a răspuns (pentru RainmakerX):

Ai putina dreptate, insa e destul de subiectiv. Daca iubești viața bineînțeles ca vei privi moartea cu repulsie, insa daca toată viață ai suferit, moartea este o alinare. Deci... E discutabil.
Insa ideea de a avea nepoti e destul de induiosatoare. happy

| Deaad a răspuns:

O sa stau pana cand vine timpul, din pacate.

| anonim_4396 explică (pentru Deaad):

Tu nu te-ai descompus deja de cand esti Deaad? :p

| Deaad a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu.

| ℛąin a răspuns:

Nu vreau alta. O vreau pe a mea, dar cu niște lucruri schimbate.