| Parakeets a întrebat:

Câte ore este vizibilă alcoolemia/stă în sânge? happy

Și dacă cineva mănâncă prăjitură cu alcool sau bomboane cu alcool, iar la volan se urcă abia după 12, 14 ore de la ingerare, este ok? Poate scade valoarea alcoolemiei din sânge după aproximativ jumătate de zi?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la niste bomboane cu alcool sigur nu ai alcoolemie dupa 14 ore

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

2. Nu e ok. 3. Da.

| doctorandus a răspuns:

Dap, tehnic poti sofa direct dupa ce-ai baut un pahar de vin (nu doua sau mai multe).

| TheGentleman a răspuns:

Https://www.youtube.com/results?search_query=tavi+pertea+alcool

Ai aici răspunsurile. Ține cont că metabolizarea alcoolului diferă de la organism la organism.

An nou prosper, Alexandra! Fii fericită!

| Parakeets explică (pentru TheGentleman):

Mulțumesc, la fel, domnule Gentleman! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai fara grija ca bomboanele cu alcool nu sunt nimic grav!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum mă gândesc la un alt posibil motiv pentru care nu răspunzi...
Bănuiesc că nu au crezut polițiștii faza cu prăjitura happy ( până și Cherecheș e acolo, tot pentru o prăjitură... happy )

| Parakeets explică (pentru anonim_4396):

Deci leșin, dragă Pufuleți. laughing)
Ăsta da mod frumos de a face ochi pentru cineva care o dormit o zi întreagă. Scuze că abia acum răspund, dar azi da, am fost răpită, dar nu de brunețeii din tren și nici de polițiști ci doar de somn. laughing) Am evadat prin altă lume, după o excursie nebună. laughing) Deși și brunețelul ăla din tren o fost obositor pentru mine. Ți-am zis, când ne auzim, sper mâine, dacă nu mă răpește iar un somn, să-ți povestesc niște chestii ciuuudățele din tren. laughing) Amu, nu știu însă dacă ciudățelă o fost doar imaginația mea sau mister brunețel chiar făcea ce credeam eu că făcea. laughing) Și oricare ar fi realitatea, mă sperie. laughing)
Vorbim.

Cât de prăjitură, chiar nu am mai apucat să mănânc din ea laughing) și s-o mai și scurs în pungă și în tren laughing) însă am adus-o cu chiu cu vai acasă și când am gustat din ea acum, era doar o poșircă, zici că mi-au pus oul crud pe o bucată de pandișpan. laughing) Chiar nu mi se pare bună deloc. Regret că nu am luat o prăjitură mai bună, erau unele pe acolo, mult mai faine. laughing) Deși cine știe, poate era de fapt tot din afacerea lu nea Cherecheș și cine știe ce mai avea prin ele. laughing) Și că tot vorbim de el, ai aflat până la urmă de ce apăruse omul bătut, ultima dată la TV? Că te tot îngrijora acest aspect. happy

Și că tot vorbim pe aici de bărbați, mai știi cum îl chema și pe nenea ăla ce-l văzusem noi pe la Acces Direct? laughing) Cel fraierit de o călărășeancă?
Mă gândeam să-l caut eu, să-i ling nițeluș rănile lăsate de acele profitoare. Oricum omul e sărac acum, deci va crede că nu mint. laughing) Plus că tot el îi declara lui Vaida la tv că o făcut ce o făcut, pentru că voia și el nițică iubire. Ba chiar a zis că abia acum căuta omul iubire, deci m-am întrebat după faza asta dacă nu cumva și nenea ăla o fi fost virgo man, la vârsta lui. laughing)
Așa că, hai să-i dăm, zic, omului, nițică iubire. În orice caz, era tot brunețel. Și parcă dacă-mi aduc eu aminte bine, îl chema Romeo? laughing)
Ooo, deci am rămas uimită de acest caz și parcă mă cam doare suflețelul să aud, câți tuți sunt fraieriți pe lumea asta. laughing)

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Bineînțeles că se duce! Mai ales fiindcă e foarte puțin alcool în bomboanele alea!