| Mega30 a întrebat:

Cate pe va luati de obicei de revelion?

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scuze nu intelegem ce doresti

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cate pe? Perișoare? Vreo 4 dacă e buna ciorba.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu iau.

| Frank51 a răspuns:

5kg, am o tradiție destul de veche cu familia și ne place să facem de revelion sau la zile de naștere foc de artificii.

| gabicoo a răspuns:

Noi luăm "de"! De prună!

| Hyperion7 a răspuns:

| ReddY25 a răspuns:

Nu mai folosesc

| carevaescu a răspuns:

Petarde? Niciuna, nu suntem copii

| Simpatic a răspuns (pentru carevaescu):

Sunt destui retardati care arunca si la +40 de ani cu petarde, mai rau este nu ca unii isi fac lor rau ci ca unii fac altora aruncand fie la nivelul ochilor fie al urechilor si lasa sechele unor nevinovati... unde mai adaug faptul ca se pot produce incendii!
O natie de retarzi suntem, barem la chinezi este o traditie si are altfel de legaturi si conotatii, la noi arunca retardatii cu 2 luni inainte de revelion si cateva luni dupa aceea! Stii cine arunca cu petarde pe langa copiii astia corditi? genul ala de prosti care sunt scandalagii la bautura, adica prostii satului

| Dragobeta a răspuns:

"pe" ce?
Persoane, perechi de ceva, su petarde cum se spune?
Persoane, toata familia. Petarde, nici una. Ce placere e zgomotul ala?

| KovacsB a răspuns:

Din seria prosti de bubuie,planeta este deja destul de poluata si intoxicata de fum, nu mai are nevoie de umanoizi care sa faca fum si galagie, fac destul ucrainienii, rusii, israelienii, navele cargo, avioanele etc.

| vlllaaddd a răspuns:

Nu