| alex808080 a întrebat:

Cate strofe are inmul romaniei si cine l-a scris? si nu il spune pe tot ziceti doar cifra la ce strofa

Răspuns Câştigător
| Lovelykat a răspuns:

Imnul are 14 strofe.Imnul a fost scris de Andrei Muresanu, iar muzica de Anton Pan.

| Lovelykat a răspuns (pentru Lovelykat):

Da.Are dreptate Autumn Fellings! Are 11 si puteai sa postezi la alta categorie.winking

| Foxie2 a răspuns (pentru Lovelykat):

Dragut.cand s-au inventat strofele 12, 13, 14?thinking

| Lovelykat a răspuns (pentru Foxie2):

As credeam.Ca are 14. oricum am vazut pe net ca are 11 de fapt.

10 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Are 2 strofe, refrenul care se repeta de 3 ori si a fost scris de Marius Mogabatting eyelashes

| Musique a răspuns:

Sunt singura care nu intelege nimic din ce spui?

| Autumnfeelings a răspuns:

Imnul are 11 strofe.El a fost creat de Andrei Muresean, iar muzica este creata de catre Anton Pann.
Daca vrei mai multe detalii http://ro.wikipedia.org/wiki/De%C8%99teapt%C4%83-te,_rom%C3%A2ne!

P.s:Putea sa le postezi la Educatie si Cultura Generala/Timp liber/Conversati

| VacutzaRoscata a răspuns:

Se vede ca nu ai fost pe la scoala, ar fi cazul sa mai treci pe acolo din cand in cand macar.

| alex808080 explică:

Kazimir Musique AutumnFeelings VacutzaRoscata alinnaa3315 Zuzu4ever invatati de la fotbalisti ca il stiu pe tot

| alex808080 explică:

VacutzaRoscata sunt la scoala dar sunt utilizator junior pe clasa a II