| Meme10Meme a întrebat:

Cauta Emil Constantinescu vs Ion Iliescu dezbatere si o sa realizati si voi ca nu prea il duce capul pe Emil. Puteai sa-l ataci cu orice pe Ilici dar tu fix cu religia te-ai gandit sa-l ataci.Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Eu cred ca nu e cazul sa ne luam de Emil Constantinescu deoarece pana si un caine cu rabie era mai bun presedinte decat jegul ala de Iliescu

| Meme10Meme explică (pentru CostinAlamariu):

Stiu dar putea sa il atace cu un lucru mai bun pe Ilici.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Știu că a trecut aproape 1 lună de când a fost postată întrebarea, dar abia acum am văzut-o, deci acum răspund.
Sunt de-acord că Constantinescu nu a găsit cel mai bun lucru pe care să i-l reproșeze lui Iliescu. Eu l-aș fi întrebat:
-Domnule Iliescu, dacă dvs. susțineți că sunteți "democratic", atunci de ce ați făcut parte din PCR înainte de 1989?

| Meme10Meme explică (pentru MeisterSchnitzel):

Eu unul il consider tradator pe Constantinescu, a vandut pe nimic teritoriile noastre Ucrainei. Logic ca avea cu ce sa-l atace [doar era o javra bolsevica]