| subcarpatii a întrebat:

Ce alegeti: Destept si sarac sau prost si bogat?

9 răspunsuri:
| Dragotta a răspuns:

Destept si bogat, pentru ca nu ai cum sa faci banii decat daca esti destept(nu vorbesc de cei de bani gata)

| butterflyeffect0000 a răspuns:

Destept si sarac.
De ce? Pentru ca el poate deveni un om bogat prin intermediul inteligentei sale... si prin munca.
Dar, cel bogat si prost pierde banii si cu ce mai ramane? Cu prostia laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

E cam greu sa fii bogat si prost, chiar si daca sunt bani furati tot trebuie sa stii cum sa ii furi si sa nu fii prins

| sublime89 a răspuns:

Prima varianta, clar.

| Exilee a răspuns:

Prefer sa fie un destept care face fata oricarei situatii, unde pot castiga faima prin intermediul ratiunii, decat un bogat incompetent.

| AndyLavy a răspuns:

Inteligenta medie, si un trai decent.

| CeTrebuieSaScriuAici a răspuns:

Destept si sarac NORMAL

| NikoMiha a răspuns:

Prima varianta. daca este destept atunci se poate realiza in viata

| Nomoredream a răspuns:

Deștpt și bogat.