| anonim_4396 a întrebat:

Ce anume se poate intampla rau cu contul de yahoo messanger daca primesti foarte multe spamuri(in folderul "Spam")? ..Si exista vreo metoda sa le pot opri(sa nu mai primesc spam)? Oare care ar putea fi cauza faptului ca le primesc si cum sa fac sa raman in siguranta? Multumesc! Ofer funda pentru un raspuns detaliat!

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu se intampla absolut nimic rau.

le primesti abonandu-te de exemplu la newsletter-ul unor situri dubioase, sau intrand pe tot felul de situri dubioase, uneori nu e nici macar vina ta, niste roboti de mail trimit automat mailuri spam cat mai multor adrese.

Iti recomand sa-ti schimbi e-mailul cu unul @yahoo.ro si sa nu te mai abonezi la toate traznaile de newslettere de pe situri cu oferte, de pe ziare sau reviste de femei etc.

| DirviziuQ a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Eu de exemplu, nu m-am abonat la niciun site, si primesc ca spam, de foarte multe ori acelasi lucru. gen o fata care imi zice ca a vorbit cu mine pe nu stiu ce chat si ca is de treaba, ca vrea sa ne cunoastem etc. Si ma face barbat cand eu is o fata straight face Asta de la ce o primesc? Cum am spus, nu m-am abonat la nimic, Sau uneori unii imi dau add fara sa ii cunosc si imi spun ca ma iubesc fara sa ma fi vazut vreodata laughing cum fac sa nu mai primesc asa ceva?

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru DirviziuQ):

Yahoo mail are niste filtre cu care poti trimite unele mesaje ale caror titlu, adresa sau continut se repeta, direct in trash. Si eu primesc pe adresele @yahoo.com chestiile astea. Ti-am spus, fa-ti o adresa @yahoo.ro si nu cred ca o sa mai primesti, eu pe yahoo.ro n-am primit niciodata asa ceva, nici macar de-alea cu viagra, foarte putin spam spre deloc.