| Doarunaltutilizator a întrebat:

Ce ar fi daca v-ati intalni pe strada din intamplare cu Basescu sau cu Ponta? ar fi ceva sa le spuneti lor? daca da ce anume?

13 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

Pe Basescu l-as injura si pe Ponta l-as felicita pentru tot ce a facut pana a fost premier.

| KodrutZ a răspuns:

Ce ar schimba ceva, orice le-ai spune? Pe ponta l-as impusca in genunchi daca as avea o arma si as sti ca nu o sa aiba repercusiuni gestul asta. happy

| Doarunaltutilizator explică (pentru KodrutZ):

Si daca ar fi Basescu?

| KodrutZ a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

N-as avea ce sa ii zic. Parerile mele legate de el sunt si pozitive si negative, iar la final iese undeva spre neutru.

| AFR81 a răspuns (pentru KodrutZ):

"Parerile mele legate de el sunt si pozitive si negative, iar la final iese undeva spre neutru". Asta spune multe. Cum ar veni, il iubesti pe Basescu, dar mai cu perdea asa ca nu da bine sa spui asta in public, avand in vedere gradul de popularitate de care se bucura. Vai si amar de gandirea unora. Si legat de Boc, Macovei, Videanu, Udrea, Blaga ai pareri pozitive, nu?

| KodrutZ a răspuns (pentru AFR81):

Mi se rupe de gradul de popularitate a lui Basescu. Pentru unele lucruri i-as stringe mina, pentru altele l-as scuipa. Legat de cei din lista ta... unii da si altii ba. Ar trebui sa ii iubim doar pe aia care maresc salarii si pensii, nu?

| AFR81 a răspuns (pentru KodrutZ):

Iubit ar trebui sa fie acel premier echilibrat, transparent, cinstit, care si-a adus in Guvern, nu prietenii si oamenii de partid, ci doar oamenii priceputi, care-si merita locul si care servesc doar interesele tarii. Nu stiu daca am avut pana acum un asemenea Guvern. Presedintele trebuie sa se ocupe strict de atributiile sale, nu cum ocupa Basescu si postul de presedinte, dar si cel de premier. Cand alegi un om, iar apoi simti ca acesta nu este capabil sa-si faca treaba si intervii peste el, e clar ca ai o problema. Ambii sunt vinovati in egala masura si ar trebui "omorati cu pietre". Chiar ma mir cum de inca mai au atatia fani. Basescu e bine-mersi om de partid in Constanta, iar Boc primar in Cluj in loc sa infunde amandoi puscariile tarii... Legat de problema cu pensiile si salariile, un premier care ia masuri populiste si le mareste, neavand un plan clar, riscand sa rupa echilibrul economic al tarii, este la fel de vinovat ca unul care a luat banii respectivi si i-a bagat in buzunar. Oamenii ar trebui sa fie capabili sa aleaga bobul de neghina, altfel ar trebui interzisi la vot.

| KodrutZ a răspuns (pentru AFR81):

Daca ar trebui sa raspunda la simpla intrebare de ce e nociv sa maresti pensii si salariul minim in momentul asta, ar mai ramane cu drept la vot maxim 10% din astia care il au acum...

| deeeaqq a răspuns:

N-ar fi nimic.
I-aş ignora şi mi-aş continua drumul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Misto poza, nu?
Da si melodia e misto, nu?

https://www.youtube.com/watch?v=Itt1nn9aWz0

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Am iesit din clipul ala d ela secunda 2.

| LostInPark a răspuns:

Asta-i intrebare de strans bosorogii pe banci, exact cum aduni porumbeii cu firimituri de paine sau grau tratat daca... whatever, am ajuns aici. straight face
Nu i-as zice nimic, pentru mine politicienii vin deja ambalati precum pachetele de tigari.Toti ar trebui sa aiba pe ei avertizari si numere de telefon unde sa poti suna ca sa scapi de ei.

| Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends a răspuns:

Neinteresant, nu le-as spune nimic.