| anonim_4396 a întrebat:

Ce combinatii de mancaruri trebuie evitate ca sa nu iti fie rau si sa :-&?

Răspuns Câştigător
| Michisor a răspuns:

Sa mananci rosii sau muraturi sau ciorba mer, banane si s abei lapte sau sa nu mananci fortat big grin evita sa mananci multe dulciuri si sa bei multe sucuri acidulate sau cu cofeina big grin pentru ca iti pot provoca greturi, stari de lesin big grin [zic din propria experientabig grin]

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Asta e in functie de ce suporta stomacul tau.
Uneori, putem manca cele mai bizare combinatii fara nicio problema, iar alteori, ni se poate face rau de la o mancare foarte banala si "cuminte".

Abh
| Abh a răspuns:

Prajeli, grasimi, condimente in exces, cu salate de varza, conopida, ridichi.

| Michisor a răspuns:

Sa nu mananci* mere*

| missj a răspuns:

Din punct de vedere nutritiv fiecare grupa sanguina are mancaruri care trebuie evitae.Asa ca daca vrei sa fii sigur trebuie sa stii ce grupa sanguina ai.Viziteaza linkul http://dieta.romedic.ro/diete/Dieta_pe_grupe_sanguine_0733.html