| Michaela89 a întrebat:

Ce credeți despre compatibilitatea dinte Fecioara și Gemeni? Funda+voturi.

Răspuns Câştigător
| Nordic a răspuns:

Zodiacul e facut de niste oameni plitisiti si ajuta la vinderea de reviste si la accesarea siteurilor ce contin horoscop. Viitorul nu consta in ce spune horoscopul ci in ceea ce vrem noi sa facem. Nu exista destin. Avem voie libera de la Dumnezeu. Deci viitorul depinde de vointa si actiunile noastre. Iar compatibilitatea intre zodii e o alta chestie falsa. Fiecare va sti cand a gasit persoana potrivita pentru el. Nu zodia hotaraste asta.

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Numai daca fecioara e o curva.una serioasa nu se incurca cu fratii.cu atat mai mult ca sunt si gemenirolling on the floorrolling on the floor

| Biuka a răspuns:

Fecioara si Gemeni, Pamânt si Aer caruia nu-i tace gura? Cu mult, mult calm din partea Fecioarei, Gemenii pot deveni chiar suportabili. Dar numai atât.

Ce v-o fi atras unul la altul? Poate interesul comun în domenii intelectuale, culturale, filozofice, faptul ca aveti amândoi o minte activa si curioasa. Gemenii însa sunt prea instabili si prea impulsivi ca sa multumeasca o Fecioara cuminte si linistita, ordonata si econoama. Ca sa nu mai spunem ca-si cheltuiesc banii de parca mâine ar veni Apocalipsa si vorbesc la telefon si-n somn. O fi Geamanul tau atragator, frumos, o avea aerul acela tineresc (toti au chestia asta, chiar si la batrânete se comporta ca niste adolescenti), dar dupa ce pasiunea initiala se va sfârsi, putine lucruri comune mai ramân.

Din punctul de vedere al Geamanului, esti cam lent. Din punctul tau de vedere, Geamanul sare calul cam des, e prea zvapaiat si n-are stare, parca-ti vine sa-i mai dai câte un calmant din când în când... Iresponsabil? Adolescent? Mda, cam acesta este Geamanul. Incitanta la început, relatia se va împiedica destul de curând de felul vostru de viata atât de diferit. Tu vrei stabilitate, esti un nativ destul de posesiv, iar Gemenii au nevoie de prea multa libertate.
Fiecare dintre voi are o gramada de calitati, numai ca nici unul nu le apreciaza prea mult pe ale celuilalt. Cam asta ar fi, pe scurt, problema. Aparenta neseriozitate si superficialitate a Gemenilor calca pe coada si pe nervi orice semn de Pamânt, care are nevoie de stabilitate, de profunzime si de seriozitate. Exemplu : Ai avut vreodata un pisoi? Mic, dragalas... de cum stingi lumina si te bagi în pat ca sa te odihnesti, pisoiului i se nazare ca-i timpul de joaca. Si, bineînteles, gaseste cumva prin peisaj vreo chestie care sa zdrangane cât se poate de tare si cu care sa-ti atraga atentia pâna te astenizeaza. Cam asa este si Geamanul pentru o Fecioara.

Nu ca n-ar putea sa dureze, dar întrebarea este : câta libertate de actiune poti sa-i dai Geamanului? Daca ai sa vrei sa-l tii acasa, sa-i interzici sa vorbeasca la telefon si sa-l pui sa scuture covoarele, sau sa faca cine stie ce prin casa, ai sa te trezesti ca a fugit si nu se mai întoarce. A încerca sa-i tii socoteala este o greseala, ca sa nu mai spun ca e adesea imposibil pentru oricine altcineva sa tina minte pe unde si pe la cine s-a mai dus Geamanul azi. Deja, întâlnirile de ieri sunt o întreaga baza de date...
E foarte explicit si site-ul asta ma ajuta mult love struck Bafta

| Bianca3108 a răspuns (pentru Biuka):

Eu sunt gemeni laughing. M-am suparat pe tine sad [ laughing ]

| Biuka a răspuns (pentru Bianca3108):

Asta nu`i nimic. Sa vezi ce zice la zodia mea laughing) ca il stresez toata ziua ca vreau calatorii si daca nu face ce zic eu, sunt in stare sa-l lass. Si ca ador aventurile de o noapte si daca sunt maritata si de-astea rolling on the floor. Sper sa nu fie adevarat

| Bianca3108 a răspuns (pentru Biuka):

laughing Stiu. La toate zodiile spun astia ceva rau. tongue