| offff a întrebat:

Daca credeti in zodi ce credeti de compatibilitatea dintre leu si gemeni? merge? ar putea iesi ceva frumos sau nu?:*FUNDA:*

Răspuns Câştigător
| MariM3 a răspuns:

Uite relatia intre leu si gemeni. Eu nu cred in asa ceva, dar sper ca te-am ajutat. Bafta:).
Gemeni + Leu = Umor si relaxare

Leul este cea mai pasionala zodie. Relatia cu un Leu este o nebunie de sentimente dintre cele mai variate. Leii nu iubesc de doua ori la fel: sunt imprevizibili si pasionali. Daca iubesti un Leu vei trai alaturi de acesta aventura vietii tale.

Gemenii sunt cei mai jucausi amorezi dintre toate zodiile. Partenerul de viata nu se va plictisi nicicand cu un geaman. Este imprevizibil si iubaret. Ii place sa isi declare iubirea in cele mai inventive moduri, insa uneori poate parea copilaros si nu este luat in serios. E drept, Gemenii se indragostesc repede si des. Este dificil sa il pastrezi alaturi fiindca e permanent in cautare de noutate. Totusi, momentele petrecute alaturi de el sunt unice si de neuitat!

Leul adora locurile extravagante caracterizate prin opulenta si bun gust. Daca vreti sa cuceriti un Leu inca de la prima intalnire, asigurati-va ca il duceti intr-un cadru intim, dar populat cu oameni in acelasi timp. Leul are o fire foarte sociabila si ii place sa fie inconjurat in permanenta de oameni noi. De aceea, restaurantul scump si nou-deschis din oras mai mult ca sigur va constitui cadrul perfect de cucerire. Asigurati-va ca aveti o tinuta vestimentara stilata si eleganta, faceti-i un mic cadou si complimentati-l cu stil. Daca reusiti in schimb sa aveti o relatie durabila cu un Leu, inseamna ca vorbim de dragoste adevarata. Leul nu sta prea mult tip alaturi de cineva decat daca simte ca are parte de armonie, confort si dragoste. Sunt lucrurile care conteaza cel mai mult in viata pentru el, iar daca simte ce le-a gasit, cu greu le mai da drumul.

Gemenii au o abilitate incredibila de a comunica si, astfel, se pot adapta cu usurinta oricarui context. Cu toate acestea, ar trebui sa isi dezvolte mai mult propriul stil si sa le spuna mai putin altora ceea ce isi doresc sa auda. Farmecul lor consta in puterea de a controla cu ajutorul cuvantului.

Fire deosebit de activa si vulcanica, nativul din Leu va intelege ca Geamanul nu va fi mereu alaturi sa-i acorde atentia dupa care tanjeste. Geamanul va trebui sa inteleaga nevoia Leului de a cuceri lumea, dar intr-un final aceasta este o combinatie buna de aer si foc. sursa http://horoscop.kudika.ro/......ate-zodii/

6 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Pe mine mă amuză teribil horoscopul dar îmi place :x.
Cât despre leu şi gemeni, citeşte aici :
http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/leu/gemeni.php
Eu sunt taur şi tipul de care îmi place este peşti, şi nu s-a potrivit deloc descrierea :)). Cică eu eram aia raţională şi cu simţul practic pe când el era tipul visător şi care trebuia adus cu picioarele pe pământ.De fapt, este invers.
Baftă :x!

| ChioruL14 a răspuns:

Numai un om primitiv ar crede in zodii, lasa ca te faci tu mare si ai sa realizezi singura. horoscopul e ca la ruleta, li se potriveste catorva si gata, moooaaama, au avut dreptate astrele.

| DenisaMetal a răspuns:

Intr-o asemenea relatie sunteti activ si inspirat. Veti avea mai multe contacte sociale si este vorba aici despre atractie adevarata. Vreti sa va imbunatatiti reciproc. Vi se inspira speranta, dorinte si veti avea mai multi prieteni. Gemenii sunt activi; Mercur si Soarele va vor da idei, va vor face sa calatoriti mult; va fi afectata acea parte legata de speculatii, planuri, idei, rapoarte, creatii si scrieri. Se da mare atentie luxului, frumusetii sau problemelor domestice.

Relatia este in general armonioasa, in ciuda artificiilor emotionale. Tindeti sa asteptati multe din partea Gemenilor. Va asteptati la simtul umorului, sarm si versatilitate, dar adesea le interpretati ca forme de neliniste sau de satisfactie. Va atrage pentru ca va flateaza, iar dumneavoastra nu puteti rezista in fata acestui fapt.

Admirati repeziciunea cu care gandeste si sunteti fascinat de prietenii pe care ii intalniti prin intermediul Gemenilor. La randul lor, Gemenii si-ar putea gasi sufletul pereche in dumneavoastra cand vine vorba de idei, calatorii si rebeliune. Va cam potriviti din aceste puncte de vedere.

Combinatia este favorabila, intrucat Leului ii plac luminile aprinse, emotivitatea si sa fie laudat - ceea ce geamanul chiar face. Castigati placere prin aceasta relatie si s-ar putea sa fie una de lunga durata.

| llliii a răspuns:

Eu nu o sa iti dau copy si paste dar iti dau un exemplu din realitate. am o colega cre este in zodia gemeni si pprietenul ei este leu si sunt impreuna de un an si 3 luni cred... adica se inteleg foarte bine si vad ca o sa mai dureze. eu sper sa fie si la tine bine [si nu este singurul cuplu gemeni-leu pe care il stiu si care tine asa de mult ] succes :*

| simonicasexygirl a răspuns:

Cand Gemenii si Leul sunt impreuna, relatia dintre cei doi este foarte vesela si activa. Exista multa miscare si optimism in aceasta relatie. Leul are un spirit creativ, care ii atrage pe Gemeni pasionati de stimularea intelectuala. Certurile vor aparea atunci cand Leul va lua prea in serios flirturile Geamanului, sau daca Geamanul simte ca Leul vrea sa controleze relatia. Se potrivesc bine unul cu celalalt, desi Leul prefera sa exprimenteze imediat ceva in timp ce Geamanul prefera sa analizeze problema mai intai.

Si Leul si Gemenii au multa energie, iar muncind impreuna ei pot veni cu idei superbe si scopuri comune. Nici unuia dintre ei nu-i place sa fie comandat. Leul vrea sa aiba libertatea de a sari de la un proiect la altul in timp ce Gemenii isi doresc libertatea intelectuala. Cand Gemenii sunt indecisi Leul il va ajuta sa ia o decizie, insa trebuie sa aiba grija sa-i lase totusi Geamanului spatiul de manevra.

Leul este influentat de Soare in timp ce Gemenii sunt influentati de Mercur. Aceste doua corpuri stelare reprezinta imbinarea dintre comunicare si exprimarea propriului eu. Datorita acestei compatibilitati Leul si Gemenii lucreaza bine impreuna, fiecare aducand ceva nou in relatie. Pot aparea si discutii intre cei doi, pe care Gemenii le vor aborda glumet, in timp ce Leul le va lua destul de serios. De aceea Gemenii trebuie sa fie atenti sa nu-l ofenseze pe Leu.

Gemenii sunt influentati de Aer iar Leul de Foc. Aerul alimenteaza Focul si-l face sa arda. Gemenii tin pasul cu creativitatea si energia Leului precum si cu perseverenta acestuia. Ambele zodii au interese foarte largi, iar dorinta Leului de a se afla mereu in centru le ofera multiple satisfactii despre care vor discuta mai tarziu cu Gemenii.

Leu este influentat de semnul Fix iar Gemeni de semnul Schimbabil. Leul va veni intotdeauna cu idei noi pe care Gemenii vor accepta sa le urmeze atata timp cat nu se simte sub presiune.Cand lucreaza impreuna nu se vor certa asupra cui va obtine creditele pentru rezultate. Datorita vanitatii caracteristice Leul adora momentele de glorie in timp ce Gemenii sunt mai rezervati.

Cel mai bun aspect al relatiei Gemeni Leu este viziunea lor adolescentina asupra lumii. Cei doi pot cu adevarat sa inteleaga si sa valorifice tot ce este mai bun in celalalt. Impreuna vor descoperii aspecte ale vietii pe care poate ca singuri nu le-ar fi descoperit. Acest duo va reprezenta un succes.
Eu cred in zodiihee hee fiecare crede in ce vrea:X!
sper ca te-a ajutat raspunsul meu.:*

| master77 a răspuns:

O sa iasa un leu cu doua capete de om