| miriam18 a întrebat:

Ce credeti despre data 21 decembrie 2012? Oare este adevarat ca va veni sfarsitul lumii sau e ceva banal voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Silviuloan a răspuns:

Vom vedea... cititi apocalipsa si vedeti semnele de dinainte...

5 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Http://www.infocrestin.com/%E2%80%9Esfar%C8%99itul-lumii%E2%80%9C-se-amana/
Asta cred.Stii de ce calendarele mayase s-au sfarsit de a mai fi scrise? Pentru ca la aia li s-au terminat piatra.Greu:|.
A,si mai am:
http://www.infocrestin.com/......brie-2012/
Aceasta era este o era a mayasilor.
Crezi moamenii de stiinta? Eu nu.
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit de ramura a stiintei numita:FUTUROLOGIE? Sau daca in Biblie nu scrie inseamna ca nu exista?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum,sunt mult mai clare si mai la obiect decat cele din Biblie.Si mai este un aspect:perceptia este mai clara si mai la obiect, cu cat cel care o emite este mai instruit.Limitandu-ne cunostintele numai la cele biblice, sau religioase in general, vom ajunge ca in cel mult 10 ani sa fim depasiti de un copil de 4 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are vreo legatura ce am spus eu cu ce-mi raspunzi tu? Am negat eu,direct sau indirect ca "cei care sunt de partea lui D-zeu si se incred in El inainteaza mai bine prin vata"? Ce legatura are futurologia, de la care am plecat cu ultima ta afirmatie? Eu, sincer iti spui, apreciez credinciosii (indiferent de religie)pentru modul comod pe care l-au gasit pentru a-si construi fericirea, dar ii deplang pentru comoditatea manifestata in logica cu care-si sustin parerile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca raspunzi numai la ce nu-ti solicita judecata, cred ca este bine sa te mai abtii sa postez.E o chestiune de consideratie, in primul rand fata de tine.