| Delia228 a întrebat:

Ce credeti? Se intoarce roata in dragoste sau e doar o simpla zicala?

Răspuns Câştigător
| BSwwatch a răspuns:

Ce rost are daca se intoarce ori nu?! raul a fost provocat, schimbarea emotionala s-a produs, nu cred ca te vindeca sufleteste sa auzi ca fostul/fosta si-a "luat-o", asa este in dragoste...nu exista persoana care sa nu fi suferit.CONCLUZIA...Roata se invarte!

20 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cate-o data DA, cate-o data NU! Mai intoarce Doamne roata.

| mona a răspuns:

Eu cred ca in multe cazuri roata chiar se intoarce, mi s a intamplat si mie si mai multora

| mihaelaa18 a răspuns:

Binenteles ca se va intoarce roata.Fie ca se intoarce mai devreme s-au mai tarziu dar tot se va intoarce exact cand ne asteptam mai putin.Fiecare va plati la randul lui s-au va suferi daca a gresit fata de cineva.
Consider ca fiecare la randul lui va nu va ramane nepedepsit.Intr-o zi vor plati si ei.

| AlinaOneDirection a răspuns:

In unele cazuri, e adevărat.

| Azµre a răspuns:

Se intoarce...

| h3r a răspuns:

Nu pentru toți.
Uneori cât de bun ai fi, tot prost îți merge.
Deci da, e mai mult o zicală.

| Felys a răspuns:

In general in viata avem parte si de lucruri bune si de mai putin bune, nu putem sa fim vesnic fericiti, din pacate

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu roata chiar se intoarce! nimic nu ramane neplatit! de aia trebuie sa fim atenti in viata la ce si cum facem, pentru ca faptele noastre sunt ca un bumerang! se intorc asupra noastra cand ne este lumea mai draga!

| Raiiiisa a răspuns:

Roata se intoarce atunci cand "ti-e lumea mai draga" si nu te astepti.

| HaLoGeNNN a răspuns:

Roate se invarteste mereu pe parcursul vietii si daca ai noroc pica la dragoste. happy

| adriang95 a răspuns:

Roata se întoarce doar dacă o împingi și dacă „ai cauciucuri de iarnă". Deci e o simplă zicală stupidă.
În realitate trebuie să te străduiești să aduci situația în favoarea ta (mai mult sau mai puțin - asta depinde de mediul în care te afli)

| CrazyRat a răspuns:

"Fie roata cat de patrata odata si odata se intoarce".
Asta ii valabil in orice, ii mai rau cand se aduna si primesti o palma de la ea de nu mai esti in stare sa te ridici de jos. happy

| BlackOldSun a răspuns:

Asta inseamna ca trebuie sa astepti ca roata sa se intoarca? fa-ti o viata si va fi deja intoarsa mult mai repede cu propriile forte nu-ti fa asteptari!

| gazza01 a răspuns:

Roata se intoarce in orice si in dragoste! Si stii cum se spune: orice nash in are nashul

| ankadella a răspuns:

De cele mai multe ori :*

| thelowe a răspuns:

O simpla zicala.nu cred in faza aia,, eu te iubesc acum iar tu ma distretuiesti, iar cand eu te uit, vi tu cu un mare sentiment de vinovatie si de iubire pentru mine." nu, nu cred asta

| TravisForest a răspuns:

Ceao. Totul se plateste, sa stii! Roata se intoarce si daca e patrata.

O zi frumoasa!

| AleCsuţaa a răspuns:

Bună!

Roata se va întoarce mai târziu sau mai devreme, dar nu neeapărat în dragoste. Dacă tu ai fost rănită în dragoste, respectivul sau respectiva ce te-a rănit va fi şi el rănit, dar nu e musai în dragoste.

De obicei, viaţa îţi dă o palmă, acolo unde te doare cel mai tare.

O zi frumoasă!

| NebunaDinCartii a răspuns:

Se intoarce, dar se intoarce cand vrea ea nu cand vrei tu. Si atunvi cand totul e roz si plin de ciocolata apare si vechea ta iubire, si vrea sa va impacati. Stai chill! Have a nice day! :*

| Delia228 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri :* >big grin