| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca e adevarata zicala: "fie roata si patrata, tot se intoarce ea odata! ", cunoasteti din experienta de viata asa cazuri? happy mai pe scurt, platesti sau nu durerea pe care ai provocat-o cuiva. mai ales in dragoste...

Răspuns Câştigător
| Marijuana a răspuns:

Clar este adevarat! Tot raul pe care-l faci cuiva odata si odata se va intoarce impotriva ta si tot raul care ti-l face cineva se va intoarce odata si odata impotriva lui. Ca de altfel si cand placi pe cineva si in momentul ala el nu e interesat de tine, la un moment dat, poate tie cand nu iti mai pasa de el, el brusc te place.

7 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Pana acum a trebuit sa suport figurile din capul unora si ma simteam ingrozitor.Si nah cum fetele erau frumoase, ce era mai bun decat sa zic la toti ca ea mi-a facut oral?!
Pe langa reputatie distrusa, fac si altii misto de ele + ca se rugau dupa de mine ca sa le iert or something.
Deci da, orice rau se poate intoarce impotriva ta dar si impotriva altuia.

| DeeaMarry a răspuns:

Eu cred ca undeva acolo sus exista un Dumnezeu si ca toti ne primim pedeapsa sau rasplata, in functie de lucrurile pe care le facem, sau primim incercari pentru a fi testati.

| eu4you a răspuns:

Nunumai ca este adevarat, dar am si un exemplu din viata! O colega de-a mea care nu facea altceva sa se dea la toti baietii din clasa (si cand spun toti baietii, nu e doar o hiperbola)...chiar vrei sa iti spun cum a ajuns? Nu o suporta niciun profesor,iubitul a parasit-o, nu are NICI O prietena,si,in prezent are o relatie cu unu' din alt oras pe webcam! Nu credeam niciodata ca se va intoarce roata...dar, s-a intamplat. Cert e ca e imposibil, atunci cand ii faci rau cuiva fara sa-ti pese de sentimentele lui, sa nu platesti. Sper ca tu nu ai provocat durere cuiva (si, sa ii provoci cuiva durere in dragoste inseamna sa te dai la iubitul/ta ei, sau sa te dai la cel pe care il place)!

| anonim_4396 explică (pentru eu4you):

Nu, mie mi-a provocat, foarte dur...si stiu ca se intoarce dar nu as vrea sa sufere altcineva, macar tot el, nu altcineva cumva, ca uneori sufera din apropiati, si eu chiar nu as vrea asta...

| eu4you a răspuns (pentru anonim_4396):

Linisteste-te! Nu are cum sa sufere decat acea persoana.

| benga94 a răspuns:

Intodeanua a fost asa, cind te astepti mai putin atunci te loveste ghinionul sau norocul.

| JustSomebody a răspuns:

Cred ca aici te referi si la KARMA. Sincer nu stiu daca este o lege a fizicii ca sa iti spun 100% ca daca ai facut rau cuiva ti se va intampla la fel, dar stiu ca exista un pic de adevar in aceste zicale si ca exista chiar multe cazuri si incep sa cred ca e adevarat cu lucrurile si faptele care le-am facut candva, indiferent ca sunt bune sau rele, ne mai intalnim sau mai trecem prin situatii asemanatoare. Oricum dupa fapta si rasplata deci daca faci ceva rau sa nu crezi ca vei obtine ceva bun din asta si invers.Sa nu uitam ca exista un Dumnezeu care ne vede si intoarce lucrurile dupa cum este drept nu dupa cum vrem noi.winking