| AnnღdraaღaaaA a întrebat:

Ce inseamna a platii in ramburs?

Răspuns Câştigător
| Vulvatron a răspuns:

Platesti obiectul respectiv in momentul in care il ridici, la posta. nu inainte... de exemplu daca cumperi un telefon de pe okazii.ro... in momentul in care a ajuns coletul, te duci la oficiul postal, platesti si primesti coletul. daca nu il ridici, o sa il trimita inapoi. vei primi o scrisoare acasa cand coletul e ajuns la oficiul postal de care apartii. sper ca am fost de ajutor big grin

1 răspuns:
| Cronki a răspuns:

RAMBÚRS, rambursuri, s. n. Sistem de expediere a unei mărfi conform căruia destinatarul este obligat, la primire, să achite expeditorului contravaloarea mărfii sau a taxei de transport.