| εїз Ir εїз a întrebat:

Ce inseamna fraza:"Va multumesc anticipat!"?

Răspuns Câştigător
| AnaisC a răspuns:

Va multumesc stii bine ce inseamna, dar "multumesc anticipat" inseamna:
va multumesc chiar daca raspundeti sau nu, indiferent de raspuns, va multumesc dinainte.

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Adica daca rogi pe cineva sa faca un lucru ii multumesti inainte de a-l face, anticipat deci. expresia asta se foloseste la cereri

Elianna
| Elianna a răspuns:

Anticipat = adica inainte sa se fi intamplat evenimentul la care se face referire.

| Elena1234456 a răspuns:

Adica multumesti si tu la randul tau.

| rabbit a răspuns:

Cum sa iti explic... adica ii multumeste inainte de a da raspunsulbig grin chestia asta se pune de obicei in scrisori, cereri, etc.happy funda?batting eyelashes

| darkangel_7824 a răspuns:

Va multumesc din timp, inainte de a primi un raspuns...

| Violleta2022 a răspuns:

Anticipat inseamna >> in avans, inainte
Cu sensul ca ii multumesti cuiva, INAINTE sa-ti raspunda.

| flori123 a răspuns:

Multumire prealabila...multumeste pentru cea ce urmeaza sa faca.

| Deliu_Gheorghe_1994 a răspuns:

Asta inseamna a face presiune asupra celui caruia ii ceri ceva... big grin