| Mihalachi_Victoria_1961 a întrebat:

Ce inseamna heterosexual? Multumesc!

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Heterosexual = Persoana care manifesta atractie fata de sexul opus.
Om normal, cu alte cuvinte.

| OnuOnulică a răspuns (pentru AFR81):

Greșești. În a fi om normal nu are nici o legătură cu atracția pe care o ai. Fiecare om decide de ce e atras și ce simte iar asta e perfect normal. E anormal ca aceea persoană să se oblige pe ea însași să îi placă de exmeplu fetele când el de fapt nu are nici o atracție pentru fete.

| AFR81 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Corect, doar ca, prin "om normal", am incercat sa dau o definitie pe intelesul doamnei.

| Drimmero a răspuns:

La anii pe care-i purtati, ar fi trebuit sa stiti de acest termen...
Inseamna sa fii atras de sexul opus tie.