| Cryssy a întrebat:

Ce inseamna pentru voi fericirea? Ce inseamna sa fii fericit/a?

Răspuns Câştigător
| MM a răspuns:

Pentru mine fericirea inseamna sanatatea parintilor, imbratisarile iubitului, zorii unei alte zile, realizarile celor dragi mie, zambetul unui copil. Fericirea sta in lucrurile marunte, carora nu le acordam prea multa importanta.Credem ca o casa, o masina si multi bani ne-ar face fericiti, dar nu apreciem ce avem langa noi.

7 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

In primul rand ar trebuie sa fim fericiti ca traim, ca suntem intregi. Eu cred ca alergam prea mult dupa fericire si nu realizam ca este chiar langa noi. Pentru mine fericirea este sanatatea mea si a familiei, zambetul persoanelor dragi, realizarile, intalnirile cu pritenii, o melodie frumoasa, un rasarit de soare, o mancare buna, etc

| PauLa.M a răspuns:

Inseamna sa te bucuri de tot ceea ce ai, pentru ca in fiecare lucru exista o parte buna. Trebuie doar sa o gasesti. Iar daca stii sa profiti de fiecare clipa si sa iti traiesti viata, vei fi cel mai fericit om de pe pamant.

| premamotion a răspuns:

Inseamna sa fii in legatura cu Dumnezeu si cu tine insuti. Inseamna sa fii in armonie cu toti si toate.

| rodyana_6729 a răspuns:

Sa fii fericit inseamna sa fii multumit cu ceea ce ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E imposibil sa fii pe deplin fericit! a fi fericit inseamna a avea tot ce iti doresti. lucru de altfel de neatins. cand o sa ai tot ce iti doresti in momentul acesta, o sa iti doresti altceva. mai mult.
pentru mine personal inseamna sa fiu iubit si sa iubesc aceeasi persoana, sa imi permit sa duc o viata decenta in familie si sa am un copil care sa imi depaseasca asteptarile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place sa cred ca am depasit faza asta si nu pot fi decit intodeauna la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt fericit.am tot ce vreau sa am.si ma bucur de ceea ce am.sanatate, familie, loc de munca, un venit sigur, si in viitorul apropiat o masina.