| sellenaD a întrebat:

Ce te face fericit/a? Ce este fericirea?

Răspuns Câştigător
| eugenl a răspuns:

Cand ceea ce gandesc, ceea ce simt si ceea ce spun sunt in deplina armonie

13 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Faptul ca mi-am intemeiat o familie/ca am adus pe lume 2 ingerasi/ca le-am dat o educatie buna si astazi se vad rodele/ca sotul este alaturi de mine de 27 de ani si ma ajuta sa ma ridic de fiecare data atunci cand ma prabusesc..toate aste ma fac sa fiu fericita love struck
FERICIREA PENTRU MINE, ESTE ATUNCI CAND II VAD PE TOTI CEI DRAGI MIE IN JURUL MEU!
O zi frumoasa sa aihappy

| LoveSleep a răspuns:

Glumele lui Bordea.
Fericirea e atunci când stai vara la soare și te uiți la forma norilor.

| Doub a răspuns:

Sa stai sa te uiti noaptea la cer.
Si sa mananci inghetata.
big grin
Sunt fericita cand stiu ca cei din jurul meu sunt bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

"Sa stai sa te uiti noaptea la cer." - sa fie innorat sau sa inceapa o ploaie d-aia cu grindina, tunete si fulgere si cu vant care bate din toate partile laughing
"Si sa mananci inghetata."- si sa-ti pice inghetata rolling on the floor

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Mai ales eu, nu?smug

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Bineinteles, dragostea mea.:X:X:X:X:X:X:Xsebimue6yjbpovjtc,skebyjtrkua

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Multumesc!
#arseniebocateiubeste

| aXy99 a răspuns:

Atunci cand ii vad pe cei dragi fericiti, muzica si autosugestia sunt singurele lucruri care ma fac fericit. Fericirea este o simpla(bine, nu chiar asa simpla) substanta chimicawinking

| oprescudorin11 a răspuns:

Este armonia cu tine insuti (automat si cu cei din jur).

| PedoBarbie a răspuns:

Muzica, sa asculti muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine, fericirea este starea care iti ia orice gand negru si urat.
Si fericirea nu vine doar din bani,averi si alte chestii materiale.
Consider ca ea vine din gesturi si lucruri simple si ca ea este omniprezenta peste tot.

Sa-ti dau un exemplu: faptul ca ai maini,ca poti respira, ca poti vedea, mirosi si auzi.

Ce ma face pe mine cu adevarat fericita?
In momentele de dinainte, dupa sau in timpul ploii.
Imi place chiar si mirosul ei.
Sau cand imi miros hainele exact cum imi miroseau cand eram mai mica.
Sau cand vad bebelusi pe strada si imi fac cu mana si imi zambesc.
Sau cand gateste bunica mea, fiindca orice iese din mana ei iese bun.
Sau sau sau... Sau.
Pe scurt : imi plac gesturile si lucrurile simple.

| IDede a răspuns:

Nu stiu cum as putea descrie fericirea. Simpla bucurie, presupun. Cred ca, ca persoana cand treci prin greu si iti dai seama de tristete si durere zile intregi iar cand o zi normala si pur si simplu te bucuri de soarele cald sau de zambetul persoanelor dragi cred ca aduce fericirea. Trebuie sa cunosti tristetia intai, spun eu.