| prs0396 a întrebat:

Ce inseamna sa fii rasist?

8 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Rasistul este persoana care face diferente intre un om de culoare alba si un om de culoare neagra(de exemplu).

| SergiuBoss11 a răspuns:

Tu ce parere ai despre persoanele de etnie roma? Daca ai o parere rea despre toti cetatenii de etnie roma esti rasist.Ar fi rasist sa cred ca noi toti romanii suntem rasisti?thinking

| Pinocchio a răspuns:

Rasist - este un adept al rasismului, al teoriei social-politice care sustine inegalitatea biologica si intelectuala a raselor umane.
Spre exemplu, cei de rasa alba cred ca sunt mai superiori intelectual decit cei de rasa neagra.

| Karabatic a răspuns:

Sa fii rasist este atunci cand faci diferenta dintre o rasa umana, culoarea pielii, religia, etc.Albii se cred mai intelectualii decat negrii, asta deoarece in trecut, cei de culoare neagra erau sclavii celor de culoare alba.

| EliChan a răspuns:

Sa fi impotriva unei alte rase umane.

| StefaniaNeagu a răspuns:

Bună happy rasistă este persoana care face diferențe între naționalități, culoare, religii, etc. Funda?

| AlexutzaAlexaAle a răspuns:

Rasist inseamna satanist adica sa nu crezi in Dumnezeu ci in Illuminati si chesti de genul.

| AlexutzaAlexaAle a răspuns:

Scuze pentru raspunsul meu...Am confundat rasist cu masonic...SCUZE