| Effyyyy a întrebat:

Ce intamplari ciudate vi sau intamplat?

3 răspunsuri:
| YuukiCrossYuuki a răspuns:

Conichiwa!
O intamplare ciudata:Cateodata, seara, stau in pat inainte sa adorm.Si aud zgomote ca niste pasi sau ca niste tigle doborate.Auzeam asta mai des dar acum aud destul de rar. Oricum ma sperie rau de tot.Si nu ma duc eu in pod. Kuso! Sa ma duc eu in pod noaptea? Niciodata. Oricum sunt mai fricoasa din fire asa ca nu sunt sanse sa ma vada cineva vreodata in pod.Nu noaptea.
Cam asta este ciudat.

Inca o intamplare: Intr-o seara stateam si ma uitam la un episod din InuYasha pe net. Apoi am vrut sa vad un film de groaza.Dau eu drumul la film ma uit ce ma uit si la un moment dat se aude un zgomot din podea.Ca niste pasi marunti marunti.Nu i-am dat importanta.La un moment dat incepusera sa se auda tot mai des. Kuso! Kuso! Kuso! M-i s-a facut frica si am oprit filmul, am stins calculatorul si m-am bagat in pat. Zgomotele s-au mai auzit putin iar apoi mai rar, tot mai rar, pana ce s-au oprit.Nu stiu daca s-au mai auzit apoi ca eu am adormit.Si bine am facut.A doua zi mami dadea cu aspiratorul si a descoperit un soricel care a fugit prin camera.Mami cu aspiratorul dupa el dar a scapat pana la urma.Acela a fost micutul youkai(demon) care ma speriase pe mine in acea noapte. Oricum m-am linistit atunci.

A da.Cateodata, adica acum nu se mai aude dar se auzea mai demult, stateam in pat si incepea sa trosneasca podeaua, ba sa pocneasca televizorul ba sa sara vreo pisica langa usa.Acum mai trosneste din cand in cand televizorul si ma speri ca intrerupe linistea din camera.Dar ma enerva:toate incepeau sa pocneasca si sa trosneasca cand camera era linistita.Bine ca nu se mai aud.Oricum pisica a murit ieri si nu se mai aude nimic pe afara, podeaua nu mai trosneste asa si eu sunt mai linistita.
Ja ne! Gonme ne daca nu ti-a placut ce am scris. Sper sa ma crezi. Daca nu ma crezi asta este.Ja ne! din nou.

| Sisko2k a răspuns:

Doamne ce zicea asta cu tigla in cap de pe o casa rolling on the floor)

| hardy123 a răspuns:

Cand mi-a cazut o tigla in cap de pe o casa laughing plsssss fundita