| Aryna14 a întrebat:

Care sunt cele mai ciudate intamplari care vi sau intamplat?
Dau funda la cea, ai amuzanta.

15 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Mi s-a întâmplat că s-a întâmplat să se întâmple că tu din întâmplare sau neîntâmplare ai scris, întâmplator "sau" legat, și eu, tot dintr-o întâmplare l-am văzut.

| JustMusic a răspuns:

Pai azi la ora de romana dicta profu parca il fugarea cineva, la un moment dat deschide usa si trece in spatele clasei, fara ca eu si colega mea sa il vedem dupa ce am terminat fraza de scris, colega mea ma inghionteste si face destul de tare: Ai vazut ce bine ii sta cu culoare asta.Arata super.
Eu: Chiar sa stii ca ai dreptate.
Profu(care era cu o banca in spatele nostru) Continuati ca mie imi place.
Deci clasa nu mai avea aer e atat ras si noi 2 eram asa de rosi.

Sau saptamana trecuta la optional geografie ceva cu marile orase ale lumii, prezinta nsite colegi despre New York si la sfarsit au pus videoclipul si piesa Empire State of Mind" de la Jay Z si Alicia Keys. Toti atenti la videoclip dar in spate la noi incepe un coleg (care e afon total) la refren Neeeewww Yooork Neeeew Yoooork, deci noi nu mai puteam de ras cand il auzeam si astia se uitau la noi si ziceau ca suntem nebuni.
Sau tot acelasi coleg a trebuit sa facem un proiect la tic eu, el si inca o colega, si am facut tot ce trebuia si mai a ramamas de scris niste oferte eu si cealata fata gandeam acolo ca daca cumperi nu stiu ce iei la juma de pret o chestie, el se trezeste si zice ca daca cumperi 40 mp de pavele iei un pitic gratis, noi du-te ba de aici cu piticul tau, si mai insita de cate ori si noi ca nu nu si se trezeste in gura mare in mijlocul orei: Eu vreau un pitic gratis!

La economie: faceam probleme
Profu: Raducu hai la tabla.Sti ce trebuie sa faci?
Radu...
Dupa vreo 5 minute
Profu:Treci la loc in India erai dat la crocodil.Mai intreba cativa colegi din care nu stie nici unu inclusiv pe mine, tu mergi la ghepard tu la leu tu la alt crocodil.
Pe un coleg il bufnea rasul.La care profu : Raducu celalalt nu rade ca si pentru tine exista o gorila in calduri.

| morningstar a răspuns (pentru JustMusic):

Ce tare e prima ta intamplare! Noua ni s-a intamplat sa il intrebam pe proful de sport la inceput de an: "Auzi, nu stii cine ne este proful nostru de sport? ". Eram 30 de fete in clasa iar el era tanar, un pic mai mare ca noi. S-a inrosit si a balbait ceva ca el ar fi.

| Aleqa a răspuns:

Ei, ce pot zice?

A venit un coleg la ora de lectura cu "Viata si moartea Mihaelei Vranceanu", si fac eu "Maine, poimaine vii si cu Madalina Manole." Se uita profa la mine, si apoi incepe si ea sa rada.laughing

Acum cateva saptamani, un coleg a luat penarul unui alt coleg, s-a pipi in el si i l-a dat la diriga.

Alti doi colegi au pus scuipat in ceaiul dirigai si ea a baut.

Ieri, un coleg a scuipat pe fusta profei de franceza, si aia a alunecat pe scaun si a cazut.

Am iesit pe hol, m-am asezat pe calorifer, vine un coleg si imi da un picior de am cazut. In momentul ala a trecut o profa si s-a impiedicat de picioarele mele si a cazut in bot. A inceput sa planga.rolling on the floor

Si, acum 2 zile, 3-4 colegi mai mari m-au luat pe sus si m-au bagat in cosul de gunoi. whistling

| єχcєєℓ a răspuns:

Deci..Smecherasul de mine si-a lasat parul maree marelaughingMa intalnesc pe drum cu doctorita care se ocupa de scoala noastra.Si mi-a zis ca vine intr-o vineri sa ne caute de paduchi si a zis ca imi face codita daca am parul asa mare si atuncilaughingToate bune si frumoase vine vineri vine doctorita auu beleauea de minelaughingAm inceput sa ma ascund sub banca dar ea cu clema dupa minerolling on the floorAm incercat sa fug dar colegii m-au tinut de nu am putut sa scaprolling on the floorDupa am zis "Uite! E Chuck Norris!"laughing
Toti s-au uitat in alta parte si am putut sa scaplaughingDupa dau peste domn director care ma tine si el al naibalaughingA fost un chin!laughingDa am vorbit cu el si mi-a dat drumul ca si el a patit-olaughingSi tot asa am reuist sa scap am fugit din scoala m-am urcat pe acoperis dupa am intrat pe geam si iar in clasalaughingDoctorita plecase...pfuulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o dimineata mi-a sunat alarma de la telefon si m-am trezit. A fost destul de ciudat.
Stiu ca nu e amuzant deloc, dar mi-e lene sa pun rasete din alea, ca sa para macar cat de cat comic.

Răspuns utilizator avertizat
| vlad89c a răspuns:

S-a petrecut in urma cu 3 ani, la scoala, eram in clasa a4-a, pauza mare.
Un coleg fugea dupa o colega, aceasta trece pe langa catedra ( catedra era incarcata cu o gramada de carti, caiete, dictionare, atlase, etc.), colegul meu fugind dupa ea se sprijina pe catedra si aceasta se rastoarna cu toate caietele si toate prostiile de pe ea, si suportul pentru flori, care erau proaspat udate peste catedra si lucrurile de pe ea.
S-a auzit un zgomot, in 30 de secunde era toata clasa la usa si parca priveam apocalipsa.
Era un haos total, un munte de carti si caiete pline de apa si pamant, si florile toate cu capul in jos peste ele.
In cateva clipe am inceput toti sa radem de nu mai puteam; cand vine doamna invatatoare si vede dezastrul, la inceput era enervata, dar apoi a inceput si ea sa chicoteasca, incercand sa ne faca sa nu vedem ca si ea rade.

Una mai actuala...
Era sfarsitul orei de geografie, si am dat un test, ne trecea notele in catalog.
Aveam o doza de cola in mana, si m-am dus langa catalog sa mai vad ce note au si altii.
Vine un coleg, si imi scutura mana in care tineam cola; si in cateva secunde paginile unde era deschis catalogul s-au umplut de o pata mare de suc.
Nu isi da profesoara bine seama ce se intampla, ca incepe toata clasa sa radalaughing.
Ma gandesc eu: "O sa ma ridice astia pe sus si o sa ma plimbe prin toata scoala, pentru ca le-am sters notele proaste".
laughingIn hohote de ras am plecat dupa un prosop sa sterg catalogul.
Din fericire pentru mine, notele au ramas acolo, doar ca un pic mai sterse, si mai acvaticelaughing.
Profesoara nu mi-a facut nimic, doar ca data viitoare a zis sa iau ulei de motor sa beau, daca vreau sa distrug catalogullaughing.

| Almássy a răspuns:

Am visat ca sunt BAIAT si aveam...=]]

| caterinasmile a răspuns:

Sincer am avut mai mult dar una m'a mi-a ramas parca lipita de creier.
Eram mica si m-am urcat cu prietena mea pe un deal, iarna. Normal ca era ghiat si nu am mai putut sa ne dam jos pe unde am urcat.
Am gasit o gaura intr'un gard al unui cimitir si am intrat in ..cimitir... caini peste tot, frig, ude, se facea noapte si noi eram in cimitiri si nu cred ca printre morminte si cred ca pe morminte.
Sa nu mai spunem ca eram murdare din cap pana in picioare si eram in hainele cele noi, cumparate de craciun!

| amiX a răspuns:

Anul trecut eu si o colega ne plictiseam si ea mi-a zis sa ne jucam ceva eu am zis da ca tot nu am veam ce face, dar nu stiam la ce se gandeste. a zis sa ne urcam pe matura sa zice ca suntem vrajitoare ne-am invrtit prin clasa de cateva ori si au veni 2 prost sa ne ia matura eu si aia am tras de matura pana am rupt-o juma la aia doi juma la noi eu am aruncat parte de matura care era la noi in spate si cum oi fi dat eu ca l-am lovit pe elevu de serviciu sub centura : )))

| AsuIepurasulDePlus a răspuns:

1. in clasa a 3-a era un tip pe hol iar eu credeam ca era o prietena de-a mea.
''BUNA ANA!''
2. un coleg din clasa in loc de ''poezii eroice'' a scris ''poezii erotice''
3. o prietena de-a mea imi scria compuneri pe o hartie despre ''baiatul de vis pentru ea'' care era tipul cu o banca inaintea mea si el a observat ce scria laughing

| NutellaFinetti a răspuns:

Eram in masina si stateam in spate cu centura pusa.Mama conducea iar eu trebuia sa imi fac o temalaughing, trebuia sa ia o curba larga si stransalaughingsi astfel eu am intrat in scaun, mai aveam putin si ma trezeam in portbagaj laughing

| Aryna14 explică:

laughing
Sunt amuzante dar mai astept.

| aleeks a răspuns:

Pai odata am chiulit (toata clasa) de la istorie si am mers pe teren sa jucam fotbal...Toate bune si frumoase pana cand vine profu' pe teren.Eu eram gata sa bat un corner si il aud pe profesor: "CENTREAZAA" si a luat-o la fuga spre teren, am centrat, el a dat cu capul si gool! laughing