| mirella25 a întrebat:

Ce lucru ar trebui sa faca o persoana apropiata sau nu ca sa ajungi sa o urasti de moarte? Motiveaza-ti raspunsul!

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nicio persoana nu trebuie urata de moarte.
Iertam, iar daca nu invatam sa iertam.

3 răspunsuri:
| RainDrop a răspuns:

Pai...cam sa se inteleaga una/unu cu celalalt/celalalta
si sa nu fie conflicte

| mirella25 explică:

Ati inteles total gresit, nu vreau sa fac rau nimanui, am pus doar o intrebare ca sa vad ce gandeste fiecare...Atat si nimic mai multsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna pentru tine"sa o urasti de moarte"? adica sa-i doresti moartea? Niciodata nu cred ca voi ajunge sa urasc pe cineva si mai ales "de moarte". Orice s-ar intampla. Daca cineva imi face rau(ma tradeaza, minte, raneste, umileste, etc)ma indepartez si gata.Nici macar nu ma razbun.Nu crezi ca este mai bine asa? Eu zic sa te gandesti de 2 ori inainte sa doresti moartea cuiva.