| AvalohAlyn a întrebat:

Ce lucru crezi ar trebui sa se schimbe la omenirea din ziua azi? Si cum vezi tu omenirea din anul 2015? Care-i calitatea principala si care-i defectul principal?

Răspuns Câştigător
| Divy a răspuns:

Curvia, violența, abuzul, hoția, și mândria.

Caracteristicile care le-am prezentat mai sus le atribui oamenilor și cam așa văd majoritatea, desigur că văd și suferință, durere, nepăsare și indiferență. Puțini sunt inteligenți, drepți, buni.
Cum se spune "e mai ușor să faci un rău decât un bine "

Calitatea cred că e libertatea în mare parte din cazuri, iar defectul e curvia și prostia desigur.
Văd o mulțime de copii de 12 ani în sus obsedatde forme (abdomen, fund, sâni) sau lungimea organului de reproducere, căutarea iubirii care e în mare parte sex nimic altceva. Prostia prin naivitatea unora de a sta în turmă cu ceilalți, laude și minciuni, dorința de a fi remarcat (adică venerat) tu cum vezi totul?

| AvalohAlyn explică (pentru Divy):

Cam asa cum o vezi si tu.Ai zis foarte bine ceea ce ai zis...Din pacate nu e un lucru prea imbucurator, ma refer la starea lumii din 2015..si din secolul 21.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ragnarøk a răspuns:

Cel putin in cadrul societatii romanesti, n-avem calitati. In schimb, avem bigotism deci fanatism religios din plin, ipocrizie, prostie si ignoranta. Avem mentalitati libertine, vanitoase, dezinteresate si totodata pline de emfaza. Fascinanta societate, una care sprijina dezvoltarea personala si evolutia intelectuala, nu-i asa? Dumnezeul tau a adormit la post.