| Lipicii a întrebat:

Ce parere aveti de acest citat "Daca te privesti in oglinda si ai chef sa spargi oglinda, nu oglinda trebuie sa o spargi, ci tu sa te schimbi "? Funda. happy

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Logic.
Presupunand ca e oglinda normala,care nu deformeaza,ea o sa-ti arate adevarul,nu?
Si atunci, de ce s-o spargi pe ea, cand pe tine trebuie sa te schimbi, in asa fel incat sa-ti placa ceea ce vezi?
Nu suporti adevarul? Atunci, chiar trebuie sa te schimbi!
Lasa oglinda-n pace!happy
Filozofie la o ceasca de cafea...

3 răspunsuri:
| irina41099 a răspuns:

Interesant citat. Pe unele persoane le-ar putea defini, poate chiar si pe mine. Deci chiar imi place!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori o fi o impletitura tipica de narcisism cu frustrare, ori o fi o chestie profunda care se refera la sufletul tau vazut in oglinda si nimic legat de fizic. Naiba sa-l ia happy.

| anca29 a răspuns:

E misto dar daca oglinda e deformata si ila s-a anervat ca-l arata gras? rolling on the floor da, imi place