| AlexDorinel a întrebat:

Ce părere aveți de faptul ca, copiii din ziua de azi au alocatie 150-200 lei și aia de acum 20 de ani aveau 15 lei?

Mie mi se pare bine ca mai da și guvernul din bani, nu ii țin numa pentru ei.

Si dacă spuneți o d-aia ca nu e bine ca-și iau țigări din banii astia va rog sa ieșiți de aici.

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

E bine ca măresc alocațiile, ca si noi la rândul nostru poate vom avea copii si poate ne vor prinde bine bani aia.
Nu ies de nicăieri, stiu copii ce isi iau tigari din alocațiile lor dar nah, daca atata ii duce capul pe părinți.

| Catrice a răspuns:

Stai tu liniștit ca au luat cu pentru ei și și-au făcut pensii speciale care tot din banii poporului sunt plătite laughing

| SilentRain a răspuns:

O părea proasta 150 de lei pe lună nu sunt suficienti pentru un copil, mai ales că în unele cazuri nici măcar un leu nu ajunge la copil iar bani sunt cheltuiți de părinți pe alcool și țigări

| NotNamed a răspuns:

Erau alte vremuri atunci, alta guvernare si situatia era dificilă in tara in acel moment. Acum ca am intrat si in UE era logic sa avem un boom economic si sa incepem sa marim cam tot ce se poate si sa ne dezvoltam din ce in ce mai mult. Oricum si asa suntem departe fata de tarile din V unde au o alocatie mare. Numai in Germania parca e 200€ alocația. Oricum 150 RON mi se par bani putini fata de chelutielile necesare pentru un copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O părere bună desigur, direcția este bună.