| KindKid17 a întrebat:

Ce parere aveti despre baietii din zodia leu?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Sunt berbec *ca si leul, tot zodie de foc*.

Am intalnit mai multi lei/sagetatori si da, intr-o oarecare masura am inceput sa cred ca exista niste trasaturi specifice.

Ideea este ca depinde foarte mult de experientele persoanei pana la acel punct. Unii dintre ei sunt extrem de aroganti, au niste atitudini care imi provoaca sila dar, in acelasi timp, observ ca nici eu nu sunt departe de ei.

Eu am un anumit obiectiv, iar ei il au pe al lor. Este normal sa fim unii impotriva celorlalti atata timp cat obiectivele noastre se resping intre ele. Eu as fi vrut de multe ori sa incetam chestiile astea dar nu concep sa fiu tratat ca un pion atata timp cat noi ar trebui sa ne ajutam reciproc, sa fim egali.

Pe de alta parte, am intalnit si persoane carora m-as fi "supus", chiar daca sunt capos si nu prea ai sanse sa ma convingi ca obiectivul meu nu merita sa fie atins.

Cine sunt acele persoane? Sunt persoane care au de vreo 3 ori varsta mea si de vreo 10 ori experienta de viata sau persoane de varsta mea care au obiective admirabile dar care nu iti scot ochii cu lucrurile pe care le indeplinesc.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Temperament vulcanic;
deseori, lipsă de tact;
un simț puternic al dreptății;
mândrie până la orgoliu;
intoleranță față de micimile de caracter;
spirit de totală independență;
spirit autoritar;
înclinație spre risipă;
generozitate princiară.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Zodile sunt niste... pretexte.
Pentru a nu dezvolta mai mult, legat de asa zisa zodie "leu", am avut un coleg in acea zodie. Era de treaba, incerca sa iasa in evidenta (prin orice mijloc), mandru, amabil (doar daca castiga ceva), vorbaret, de loc rusinos, capos incat nimeni nu ii scotea ce are in cap.

| KindKid17 explică (pentru DoarBogdan):

Nici eu nu prea cred in zodii, dar uite ca asa ma comport si eu, ca colegul tau.

| OldSoul a răspuns:

Si leii sunt niste tigrii de treaba.