| mortalkombat a întrebat:

Ce parere aveti despre banii cheltuiti in campaniile electorale?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bani furati de parlament

greece12
| greece12 a răspuns:

Ii recupereaza dupa, cu dobanda si supra dobanda, de ce ti-ai face griji?

| AlexanderAdrian a răspuns:

Ce parere am? Ca sunt bani proveniti de la diverse firme sub diverse forme care vor sa-si asigure locuri castigatoare la viitoarele licitatii publice pentru atribuirea de lucrari publice (iluminat, amenajari pe domeniul public, borduri etc) care le aduc bani. Alti bani pot veni si din zone relativ mai oculte cum ar fi diverse grupuri de interese care nu vor sa fie cunoscute insa isi doresc o politica mai pe gustul lor.

Cum iti explici de exemplu ca MRU a avut bani de mii sau milioane de banere pentru stalpi cand are un partid de cateva persoane, si tot n-a castigat in timp ce Mircea Diaconu n-a avut la mine in oras aproape nici un afis si ati vazut ce scor a luat.

E clar ca ceva nu e in regula cu provenienta banilor lui MRU pentru campanie, si e doar un exemplu.

| CosminC86 a răspuns:

Deja mi-e si greata sa mai vorbesc despre acest subiect. Bani furati.