| Djnicnr a întrebat:

Ce parere aveti despre campaniile electorale din biserici?

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

O turmă de oi proaste merită să fie conduse de un cioban.

13 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Dumnezeu spune: dati Cezarului ce este al Cezarului si lui Dumnezeu ce este a lui Dumnezeu. Slujbasii lui Dumnezeu (?) ar trebui sa se ocupe de cele ale lui Dumnezeu si nu de cele ale mirenilor.

| OOOLEOOO a răspuns:

Ponta deja si-a cumparat locul in rai, daca il votezi, poate o sa ajungi si tu langa el...

NOname
| NOname a răspuns:

O părere extrem de proastă.

http://www.tpu.ro/......litici-in/

| danay72 a răspuns:

Nu e normal, deoarece Biblia arata ca crestinii adevarati nu se implica in politica.

| Mădă0611 a răspuns (pentru danay72):

Dar religia se implica in absolut tot. Credinciosii nu se pot lasa condusi de cineva de alta credinta, care chiar daca apartine aceleiasi religii, faptul ca vorbim de alt cult, e dovada de "inselaciune diavoleasca", deci oameni de-ai diavolului. laughing) Dumnezeu cere credinciosilor sa lupte impotriva necredinciosilor.

| Holiday a răspuns (pentru danay72):

"Nu e normal, deoarece Biblia arata ca crestinii adevarati nu se implica in politica."

Asa e, "crestinii adevarati" trebuie sa formeze o turma proasta care sa se lase condusa fara sa aiba nici o opinie, trebuie doar sa se umileasca in fata zeutului lor si sa asculte cuminti orice ineptie a liderilor lor religiosi.
Ei nu trebuie sa se implice in nimic, doar sa pupe in dos pe zeu si pe liderii lor, oricare ar fi aia. Valabil pentru orice secta.

| danay72 a răspuns (pentru Mădă0611):

Ai zis bine religia se implica in absolut tot, nu adevaratii crestini. Dumnezeu vrea sa ajute orice persoana, nu sa lupte contra ei. Faptul de a nu urma sfaturile biblice este o metoda prin care Satan ii inseala pe oameni.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Este cat se poate de vizibila implinirea din Apocalipsa (Revelatia 17:3- 5) Iata cata dovada ca, bisericile lupta impotriva dreptatii, a lui Dumnezeu. Gandeste ce sustin credinta, iubirea fata de semeni?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca preotii l-ar fi sustinut pe Johannis, nu m-ar fi deranjat.

| AdiTorrent7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Johannis e sustinut de criminalul de poastor Lazlo Tokes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi preoti implicati in aceasta campanie sunt fortati de cei de "sus". Asa ca opinia mea este impartita in ce priveste acest aspect.

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

Iata dovada ca exista si Satana accesati http://bucurialuisatan.com/ si aici http://www.bisericasatanista.org/tag/biblia-satanista daca vreti va mai dau oilor

| AdiTorrent7 a răspuns:

Mai poate un bun ortodox sa mai voteze cu aceasta coalitie (Basescu- Iohannis) ce a scos Educatia morala din scoli "in afara legii"? sad sad