| Croampa a întrebat:

Ce parere aveti despre editia Eurovision din acest an si despre castigatoarea ei?

Credeti ca merita Ukraina sa castige? Daca da, de ce? Daca nu, cine ar fi meritat?

Sii... ce parere aveti despre melodia prezentata de tanarul Frans( reprezentantul Suediei )?

28 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://youtu.be/Y1yzjoNTokk
http://youtu.be/VCG2rw4ZXTY
http://youtu.be/-pfT6enbCr4

Acum o ascult pentru prima dată. Nu ştiu cum e prin comparaţie cu celelalte, dar îmi place, în special mesajul, foarte actual şi pentru suferinţa şi înrobirea animalelor, unde tiranul este tot omul, omul crud, lipsit de compasiune, omul care se crede zeu.

| KodrutZ a răspuns (pentru NOname):

Finally, linkuri. Sa vedem...
Jenant. Satellite a fost o piesa castigatoare cu mult mai putin jalnica... si Lena e chiar simpatica. Tanti asta pare cam psihotica.
Ai dat 3 linkuri la mizeria aia? Jeez... ia sa caut si pe Frans acum...
... baiet simpatic. Piesa incepe plictisitor. Mesajul e misto. In rest, un slagar de doi lei. Dar l-as prefera pe asta.
Ca bonus, sa ne aducem aminte ca am avut o piesa in 2010 cu care am fi putut castiga, dar nu a trecut de rahatul de preselectie nationala fiindca era prea altfel. Nu era suficient de slagar. Era pur si simplu geniala - https://www.youtube.com/watch?v=loI4meyJdT0

| NOname a răspuns (pentru KodrutZ):

Părerea ta.

Mie una (şi Europei, se pare), îmi place piesa Jamalei şi nu devine jenantă sau mizerie, pentru că aşa spui tu, KodrutZ.

| KodrutZ a răspuns (pentru NOname):

Aha, e o piesa superba. Ce are? Nu are cap, nu are coada, nu are nici un bridge, nici un break notabil. Face oleaca de vocalize pe ici-colo si gata. Tie si Europei va place asta. La fel si catorva zeci/sute de miliarde de muste le place sa manance kk. Absolut irelevant, in ambele cazuri. Ca si cum ai zice ca nulitatile noastre de mari artiste cu milioane de view-uri gen Inna sau Roxana-nu-stiu-cum (sigur avem vreo Roxana, daca nu o Raluca) sunt mai presus de Alexandrina Hristov, care cu chiu-cu vai trece de suta de mii de view-uri.

| NOname a răspuns (pentru KodrutZ):

Lasă-mă cu view-urile tale şi prejudecăţile de doi lei!
Omul mi-a cerut părerea, i-am dat-o. Nu am făcut comparaţii, nu am spus că nu se putea mai bine, că e cea mai spectaculoasă piesă din câte am auzit, am vorbit strict despre această creaţie şi atât, care, mie una, nu îmi provoacă reacţii negative şi nu mă transformă într-un psihotic, care se crede judecător şi îi atacă pe oameni, pentru că se întâmplă să aibă păreri diferite.
Îmi place! Deal with it!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru KodrutZ):

E superba din banalul motiv ca e despre animale ca in rest nici dracu nu cred ca ar aprecia acea melodie.

| KodrutZ a răspuns (pentru NOname):

Haha, ce ziceai tu de animale? "The lyrics for "1944" concern the deportation of the Crimean Tatars" - de aici pana la animale, e o cale lunga. Deci habar nu ai nici macar despre ce e vorba pe acolo. Dar bine ca iti place, m-as simti prost sa ma trezesc maine dimineata ca Alexandrina sau Byron fac milioane de view-uri si toti se dau mari fani.
Cum ziceam, sa fii tu sanatoasa. Si la KFC si McD e coada, so enjoy ur crap.

| KodrutZ a răspuns (pentru UnBroken2016):

Lol, vezi raspunsul pentru N0name. NU e despre animale.winking

| UnBroken2016 a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu? laughing Am presupus si eu ce am vazut mai sus. Cum dracu atunci a castigat porcaria aia nu stiu. Pe de alta parte daca aia a castigat, e clar cum sunt restul.

| KodrutZ a răspuns (pentru UnBroken2016):

Daca le iei la puricat, sigur gasesti printre restul cel putin 3-4 piese cu adevarat bune. Asta e partea cea mai de cacao legata de EV... dar daca tot sintem la slagare, hai sa mai bagam unul de cistigat EV (desigur ca nu a avut nici o treaba cu EV, e trupa americana, dar daca tot discutam de mesaj, atunci sa fie mai kinky) - https://www.youtube.com/watch?v=naIT6XfsjAw

| NOname a răspuns (pentru KodrutZ):

Nici să citeşti nu ştii? Am scris "foarte actual ŞI pentru" problema animalelor. Adică mesajul este potrivit pentru mai multe situaţii, în funcţie de perspectivă.

A plăcea o melodie chiar nu e o crimă. Nu ştiu de ce faci atâta tam-tam.
Nu mi-e deloc ruşine cu a mea cultura muzicală, aşa că să nu ai impresia că îmi eşti superior în această privinţă!
Iar de la Eurovision de mult timp nu mai am aşteptări prea mari, aşa că nici nu mai sper la cine-ştie-ce capodopere. Am învăţat să mă mulţumesc cu plăcutul simplu. Încearcă şi tu, ca să nu mai faci crize de nervi, că nu-ţi stă bine, când eşti agresiv, mic şi incoerent.

| KodrutZ a răspuns (pentru NOname):

Mi-as &*^% in ele de animale. Orice rahat poate fi interpretat pentru orice, daca tii musai. De aia sunt inca atatia imbecili care pun botul la cacaturile din biblie.
Desigur ca nu e o crima, cum ziceam. Unora le place jazzul. Unora nu. Buba e ca jazzul are o gramada de atribute. Piesa asta nu are nimic.
Cultura ta muzicala? Hai, povesteste-ne.
Nu am absolut nici o criza de nervi. Sint foarte relax. Aparentele inseala.

| Croampa explică (pentru KodrutZ):

Asculta si melodia Rusiei si fa o comparatie.

| KodrutZ a răspuns:

Da si tu linkuri ca sa nu mai pierdem timpul cautand...

| Croampa explică (pentru KodrutZ):

Credeam ca te-ai uitat...
Oricum, daca-ti dau link trebuie sa vezi 4 ore :/

| KodrutZ a răspuns (pentru Croampa):

Chiar atat de mult timp de irosit nu am cat sa ma uit la EV... Eu ziceam sa dai link doar la alea doua piese pe care le-ai mentionat.winking

| KodrutZ a răspuns:

Lasand piesa deoparte, clipul rusilor e al naibii de misto. Piesa e antrenanta, bine facuta pe felia ei. Chiar daca nu e genul meu deloc, pot aprecia ceva care suna bine din alt gen. Mai putin manelele si p0rno-pop-ul.;)
P.S. Cum suna un pic mai corect piesa rusului, chiar daca tipa e slabuta vocal si instrumental se putea mai bine - https://www.youtube.com/watch?v=UvRGDQZGOOo

| RAY a răspuns:

Sincer nu mi-a placut nici o piesa de la acel concurs, cei drept mam cam pierdut a fost acele televoting Australia pe primul loc apoi sa aflu ca vin alte voturi in fine parerea mea este ca sa vrut ca ucraina sa castige mai ales la ce piesa a avut

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Rusia...

| Croampa explică (pentru DoarBogdan):

In sfarsit un om care s-a uitat si a observat o melodie adevarata!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Croampa):

Din pacate sad

| J0B0MAT a răspuns:

Nu m-am uitat.
Noi am fi meritat evident.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Nu ma uit la televizor de obicei... De obicei ma uit la seriale pe laptop/tableta etc.

Whatever. Nu ma fascineaza in mod special piesa reprezentantei ucrainei dar cinste ei ca a castigat! Gusturile difera...

Nici Frans nu mi se pare extraordinar dar nici rau... Toti cei care ajung pana aici au un anumit nivel.

| Neberius13 a răspuns:

Eu as fi meritat sa castig, scot melodii mai bune stand pe tron. De altfel Eurovision-ul a fost intotdeauna de rahat.

| nlko a răspuns:

Mie personal nu mi-a plăcut melodia Ucrainei, dar, ma rog, fiecare cu părerea lui.Cred ca ar fi meritat sa câștige Australia sau Rusia.

| Adbbmsh a răspuns:

Jocuri politice. S-a vazut ca nu s-a ales pe drept. Nu era melodie de invingator.

| Brieezer a răspuns:

Nu merita sa castige Ucraina! Eurovision a ajuns un concurs de interese geopolitice si economice. Au fost melodii mult mai bune. Oricum, Ovidiu Anton, reprezentantul Romaniei la concurs a fost eliminat pe nedrept. Puteau sa interzica participarea anul viitor, nu dupa ce a fost ales un reprezentant! Sa le fie rusine.

| Metan a răspuns:

Eu unul sper sa castige Frans, el are singura melodie decenta din tot concursul asta.