| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre evolutia viitoare a planetei tinand cont de problemele globale care pot interveni in mod fundamental evolutia planetei? funda pentru cea mai buna parere :*

Răspuns Câştigător
| WeAreLegion a răspuns:

Nimeni nu stie ce se va intampla, oricum situatia este clara de cand a inceput industrialismul, otravim propria atmosfera, rauri mari si oceane fara sa ne gandim la efectele pe termen lung, de exemplu in ultimii 100 de ani peste 135 de specii au ajuns la extinctie si planeta s-a incalzit cu vreo 4 grade, si sa nu uitam de gaurile in stratul de ozon, avind in vedere toate lucrurile enumerate mai sus in 300-400 de ani pamantul va fi incapabil sa suporte viata, cine e de vina? ca de obicei liderii nostri care stau cu mana in cur si se uita cum li se umplu conturile si problema e ca nimeni nu controleaza situatia!

2 răspunsuri:
| Lexi888 a răspuns:

Pai orașele sunt prea poluate asa ca tu eu si mulți alți vom fi nevoiți sa ne mutam la tara peste 10 sau 20 de ani. Poluarea globală a crescut foarte mult.Ganditiva ca pe la universitate circula zilnic aproximativ 400.000 de mii de masini.O poluare dezastruoasa.Avioanele..In lume decolează un avion la 2 secunde.Stratul de ozon e distrus.Din aceasta cauza, eu nu am mai mers la mare de 4 ani.Radiatiile ultraviolete care provoacă cancer de piele.In lume moare un bolnav de cancer la 9 ore.

| Daimler a răspuns:

Simplu..ne vom autodistruge..suntem ca niste paraziti. Nu meritam sa populam aceasta planeta. Recomand sa vizionezi filmul "The Day the Earth Stood Still"