| Geanina8u27272 a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele de la inginerie geodezica?

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

La orice profil sunt fel si fel de specimene, unele mai rele altele mai bune deci nu prea ai ce sa zici numai de un anumit profil.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o impresie. De vreo 100 de ani incoace, in multe posturi unde erau numai barbati, au intrat si femeile si chiar isi indeplinesc munca, la fel de bine ca barbatii.
Iar daca fetele astea au ales geodezia, bravo lor, inseamna ca le place foarte mult ceea ce fac.

| NLS a răspuns:

Sunt ok.
Cele de la arheologie sunt mai problematice.

Why are there so many female archaeologists?
Because bitches love digging up the pastwinking

| NLS a răspuns:

Dacă tot cauți o slujba bărbătească, de ce nu mergi pana la capăt?
Inginer constructor: plimbări zilnice mai lungi sau mai scurte pe șantiere, inclusiv în cizme când ploua și e noroi, certuri cu arhitecții când visează prea mult avioane și zmei pe care tu trebuie să-i faci sa stea în picioare, și bonus, posibile injuraturi de la oameni cu 8 clase ce vor modificări /adăugiri de proiect gratis, pe principiul :"dar arhitectul mi-a modificat fără să-mi mai ceara vreun leu în plus".
(sa mute arhitectul 2 ziduri în proiect durează câteva minute, sa reia un inginer calculul durează minim o zi).