| Fernando9Torres a întrebat:

Ce părere aveți despre facultatea de masuratori terestre si cadastru?(domeniul Inginerie Geodezică). Ceva sfaturi pentru când începe facultatea? Materia e grea? Am înțeles ca se face multă matematica, eu in liceu am învățat cât sa trec la mate(note de 6-7 iar in bac aproape 7). Am șanse sa o învăț pe asta? Dar restul materiilor?

1 răspuns:
| Iote a răspuns:

Da, multa matematica. Chiar matematici superioare. Nu pentru ca e facultate, ci pentru ca in geodezie ai nevoie.