| xLionel a întrebat:

Va considerati o persoana modesta? Ce parere aveti despre aceste persoane?

Răspuns Câştigător
| Ragnarøk a răspuns:

Sunt de-acord cu evitarea expunerii calitatilor personale dar nu si cu negarea lor. Pentru a avea succes este necesara o atitudine egocentrista si emfatica, nicidecum sfioasa si retrasa. Negarea calitatilor personale duce la pierderea increderii in sine si resemnari inutile.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da, ca sunt ca mine desi le plac

| T0T a răspuns:

În unele situații da. Am o părere bună despre ele în general, dar desigur contează și alte aspecte.

| AirănMeidăn a răspuns:

Ma consider o persoana extraordinar de modesta

| VelaJohnny a răspuns:

Is foarte okay, decat un cocalar care vrea numa „telefonie", „țoale" de firma si el locuieste intr-o casa neterminata, parintii lui muncesc la negru etc mai bine un baiat simplu happy bun depinde si de alte lucruri ca sa am o parere buna. La fel si cu fetele happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, modestia nu e de mine.
Bună, nu-mi plac oamenii care se laudă încontinuu, ce picioare frumoase am, ups.

| xLionel explică (pentru anonim_4396):

Stii ce este modestia?
https://dexonline.ro/definitie/modest

| anonim_4396 a răspuns (pentru xLionel):

Nu, am venit aici să răspund la plesneală sad.
Ori nu mi-ai înţeles răspunsul? thinking

| xLionel explică (pentru anonim_4396):

Probabil nu l-am inteles... poti sa explici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru xLionel):

Şi să risc să stric gluma? laughing
Of, fie, eram ironică.
"MODÉST, -A, modeşti, -ste, adj. 1. (Despre persoane) Care are despre sine o părere lipsită de îngîmfare, căruia nu-i place să se laude" citez "nu-mi plac persoanele care se laudă", "ce picioare frumoase am"- vorbeam despre mine.
Acum înţelegi? sad

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia se multumesc cu putin modestii

| MorganaM a răspuns:

Da, chiar imi plac persoanele modeste si cumpatate. Asta nu inseamna ca sunt si tacute sau mai stiu eu cum, doar ca nu auzi "eu " in sus si in jos. O adevarata usurare, pot spune.