| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre liceul petru rares suceava? dar despre profilul stiinte ale naturii? este greu? care credeti ca este cel mai bun liceu din suceava?
Si ce materii se predau la profilul stiinte ale naturii? Care clasa este mai grea la acest profil? dau Funda si va rog raspundeti macar la o intrebare! sau alte informatii despre aceste lucruri.

Răspuns Câştigător
| yzzydyzzy a răspuns:

Hmm.ce pot spune este ca.desi nu invat in liceul mentionat mai sus.iti pot da cateva sfaturi despre profilul stiinte ale naturii.Ei bine, eu una nu ti-as recomanda sa mergi la acest profil.acum depinde si de materiile tale preferate. Daca te pricepi la Biologie,Fizica si Chimie in special,poti opta pentru acest profil.
Daca iti place matematica, fizica, informatica...alegi mate-info, iar daca te bazezi pe "text"(adica limbaj.comunicare),limbi straine si tot ce se bazeaza pe literatura poti merge la profilul de uman(filologie)