| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care dupa ce isi ating un obiectiv anume isi pierd apoi interesul in a se mentine pe acea pozitie?
De exemplu un baiat care face sala ca sa arate atragator pentru a cuceri o fata si dupa ce a cucerit-o, se delasa si nu mai frecventeaza sala sau o fata care slabeste pentru a cuceri un baiat iar dupa ce a facut-o, intrerupe dieta, cu riscul de a se ingrasa din nou.

30 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se satura sa isi mentina obiectivul, omul e schimbator nu poate sa ramana fixist pe aceeasi idee.

| foxsilver a răspuns:

Chiar nu am o parere buna despre astfel de persoane, pentru ca nivelul lor intelectual este mediocru, o contributie foarte mare avand media si site-urile de socializare, ce le ofera drept idealuri in viata modele absolut superficiale.
La asta pot adauga si nivelul slab de invatamant.

| stef87 a răspuns:

Ce nu inteleg multi e ca aceste obiective temporare inseamna si "premii tempprare". Acuma bineinteles, nu te duci la sala expres pentru o femeie, ci pentru tine, pentru sanatatea ta, avand ca scop indirect posibilitatea de a fi mai atractiv. Nu te mai duci / nu mai practici sport - cu timpul nu vei mai fi atractiv.

Valabil pentru ambele sexe: acele uneori supraeforturi de a cuceri pe cineva pot aduce dezamagiri.Veti spune ca desigur, daca nu actionezi cu artificii spectacolaoase, nu atragi. Da, poate, dar trebuie sa arati cat se poate de mult fata ta reala, nu pe Arnold cu muschii lui sau pe Elon Musk cu banii lui sau pe Casanova cu romantismul lui. La fel si pentru fete, sa incerce sa fie naturale, altfel va veni acel moment de care va plageti multi, ca " vai, dar nu imi mai acorda atentia de alta data!".

Incercati sa fiti naturali, sa iubiti atunci cand gasiti ceva simplu care vi se potriveste, nu bombasticul care va obosi sa apara. Incercati sa fiti naturali, dragostea nu este un obiectiv de atins, ci un sentiment ce trebuie intretinut pe termen lung cu atentie, afectiune, intelegere etc. si nu din olbigatie, ci pentru ca asa iti dicteaza sufletul, asa te simti tu bine, ca persoana aia sa primeasca acel ceva din partea ta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că dacă își pierd interesul, bine fac.

| Mosotti a răspuns:

Au probleme la cap, de aia isi pierd interesul, ca un om sanatos se bucura de ce obtine pe termen lung.

| relian a răspuns:

Nu cred ca oamenii fac chestiile astea pentru a cuceri,ori se lasa dupa o vreme ca au avut ce siau dorit.
Eu cred ca aceste activitati,sala,sa iti mentii un corp cat mai natural ca si gabarit, oamenii le fac nu din placere, asa ca dupa o vreme se plictisesc sa se tot duca la sala, sa tot stea sa nu manin e prajituri, etc si asta se intampla.
Pt ca lucrurile astea se fac la anumite varste, cand treci de 20-25 de ani deja nu mai esti copil,incep sa vina obligatiile,trebuie sa muncesti,trebuie sa iti faci un rost,plus de asta toata viata pana acum asta ai facut,ai alergat toata ziua,fotbal,jocuri pe strada,la scoala,peste tot erai intr-o continua miscare.

Cand ajungi sa devii independent,cauti job,cauti femei laughing vimn alte activitati la rand,asa ca astea sala,sa m,aninci controlat nu mai sunt placeri ca pana acu,cand erai copil.

Cand esti copil nici mancare nu-ti trebuie laughing dar cand cresti,gata apar tentatii,se schimba totul.
Unia incearca sa faca ceva,merg la sala, maninca controlat, dar stii cum e, cand nu faci ceva din placere la un mom dat devine plictisitor.
Unde pui ca apare placerea de manca laughing deci te abtii cat te abtii, dar apoi zici o viata am, asa ca bagi sunci pe tine laughing

De aia zic ca nu-i chestie ca ai atins un obiectiv si gata.Plus ca oamenii cand au o varsta,cum am zis au alte activitati,iar cele de cand erau copii nu le mai fac placere.
Poate daca am fi ramas in pestera,atunci da,am fi continuat sa mancam mai putin, asta pentru ca nu am fi avut aa mancare la discretie, am fi alergat, deci miscare mai multa pentru a cauta hrana, pentru a ne feri de animale etc.
Cu cat devenim mai comozi, cu atat ne ducem spre prapastie laughing

| Celcestietot a răspuns:

Pai daca ala a fost obiectivul lor, putem considera ca elementele care au contribuit la atingerea lui s-au incheiat odata cu misiunea, corect? thinking

| Hammurabi a răspuns:

Dar tu ce părere ai avea despre un pescar care ar mai hrăni peștele cu râme, după ce l-a prins? laughing
Cam tot aia e, pentru ei.

| Brizbriz a răspuns:

Ma face sa ma gandesc la jocurile single player pe care le joc eu
daca e too chalenging imi pierd interesul pentru ca e prea greu
daca pun cheat/trainer imi pierd interesul pentru ca e prea usor

asta e viata, odata ce te-ai blazat de o chestie, nu te mai "excita"

| DonEduardo a răspuns:

Rosa, de ce ti-ai creat un nou cont?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai schimbat un pic subiectele in ceea ce privește întrebările postate rosaliohee hee
Pai, relativ aceeași chestia ca în aceea în care femeia după ce se mărită începe sa nu mai pună preț pe dieta, sport, începe sa își neglijeze aspectul fizic. Lipsa de vointa, seriozitatea, ambiția, perseverenta, imaturitatea, etc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu mai reprezinta o provocare!

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce faci, dai jos măștile? Parcă, pe tine te deranja când ti se spunea pe site, pe unul dintre vechile nickname-uri.
Oare pe ea, nu? Sau ai întrebat-o și ai primit acordul?

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Au dat-o de mulți alții! Asta ar trebui sa le-o spui mai multor useri care au dat măștile jos, nu eu am deconspirat-o primul, au făcut-o mulți alții înaintea mea.
Și nu e treaba ta dacă dau măștile jos, le dau cui vreau eu la orice ora am eu chef.
Te cam plictisești azi vad Flores, nu crezi ca ar fi timpul sa ne încânți și sa ne încălzești privirile cu o poza New?

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

E frumos să păstrăm discreția. Dacă alții deconspiră, arată că tu te poti deosebi de ei.
Nu sunt plictistă deloc, sunt foarte fresh!
Nu, nu e timpul de o poza noua, dar e timpul să ne asumăm greselile in legatura cu ce am vorbit mai sus.

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

E timpul sa îți vezi de treaba ta, si sa nu îți mai bagi nasul pe unde nu îți fierbe oalawinking
Nu e nici o greșeală, eu mi-am pus și nickuri vechi când am vrut eu dacă nu și fost atenta când mi l-am schimbat nu e problema mea. Te rog sa îți vezi de bârnă nasului tauhee hee

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

"Te rog sa îți vezi de bârnă nasului tau"

Tu să faci asta!
Dacă chiar îți aplicai propriul sfat, discutia de față nu ar fi avut loc.

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Tu ești cea care sa băgat ca musca in rahat nu eu.hai pa! Începi sa ma plictisești deja! Nu mai cauta anturaj cu mine.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Anturaj cu tine?!

Din anturajul tău, nu o să fac niciodată parte!

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Iubirea mea dă-mi pace ca si asa sunt amarat mai ma enervezi și tu în pana mea, ai noroc ca mi drag mult de tine ca maturam cu tine, tu ești feblețea mea, dar atât iti spun nu te pune cu mine happy ești o fata inteligenta, eu sunt de părere ca poți msi mult, azi te iert, ai călcat pe bec, dar te rog fi atenta data viitoare kiss

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te si fă curat in casă. Acolo ai nevoie de mătură!

Eu de obicei folosesc aspiratorul.

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Mai ușor baby cu sarcasmul ca nu te prinde, inca nu ai tu grade sa îmi vorbești asa, mai trebuie sa papi multă smechereala pana sa îmi vorbești asa.Ai încercat si tu sa faci o gluma, nu prea ți-o ieșit rolling on the floor mai ai mult de lucrat laughing
Hai, te pup dulce pe buticul ala frumos și stai pe funduletzu tău cumintela cum ai stat și pana acum ca e greu cu mine ingerasul meu zâmbărețlaughing

| Dragosdoar a răspuns:

Nu prea am cunoscut baieti sa faca sala musai pentru femei, in general noi barbati facem sala pentru ca
1. Ne place
2. facem sport bun pentru sanatate
3 ne facem mari,ne masculinizam,ne creste testosteronul,deci da,ne facem si mai atragatori

Dar daca faci o chestie legata de fizic gen slabit sau pus muschi pe tine doar temporar pentru cineva anume,e cam aiurea,pentru ca s-ar putea sa te trezesti ca ai facut o impresie doar o perioada cu asta. Sportu,dieta,sala sunt bune sa le faci mereu, la o perioada anume, ca e pentru sanatatea la urma urmei, nu doar pentru ochi altuia.

Dar poate ne lamuresti si pe noi odata de ce brusc, ti-ai facut alt cont?

Răspuns utilizator avertizat
| Celestina003 a răspuns:

Știu ce zici si nu mi se pare nimic îneregula.

| Aditu94 a răspuns:

Probabil ca nu mai face fata, din punct de vedere al timpului, al atentiei fata de ce facea pana acum. O data ce ti-ai gasit jumatatea, ai de ales in ati imparti timpul, ori cu fata, ori cu antrenamentele..sunt doua variante..nu poti sa ai si femeie, sa mergi si la sala..nu mai zic de munca.dar sare din schema. Fetele vor atentie, asa ca o data ce ti-ai atins obiectivul, alegi.o data ce ai ales fata, nu mai ai timp si de sala.

| Jouliete a răspuns:

Si-au indeplinit obiectivul de a avea persoana si nu mai văd un rost în a continua, în a face acel efort. Nu ar trebui sa o facă pentru cineva, ci pentru ei înșiși.

| Anonim67377882 a răspuns:

Ca fac la nivel superficial. Chiar si cei care inca se mai mentin tot la nivel superficial raman, faci sala in adevaratul sens al cuvantului cand vrei sa faci performanta (nu neaparat competitii)sa te duci la limitele tale si peste ele. Acolo iti trebuie intelect si ambitie.
Dar intr-un fel e bine sa fi neatragator, iti dai seama mai usor cine te iubeste cu adevarat si cine se da pe langa tine numai pentru ca arati bine/sau ai bani/ sau sau sau etc.

| StupidCucumber a răspuns:

Odată ce obiectivul este împlinit, își pierd motivația.
Nu ți s-a întâmplat?

| XBiaXXPRoX a răspuns:

Nu am o parere buna despre asa oameni,de ce? Fiecare persoana care isi atinge scopul trebuie sa mentina statutul.Da, acel baiat a reusit, insa, dupa poate sa ajunga la ceea ce era si acea fata nu mai are interes pentru el, astfel se ruineaza totul!